google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 15:29 Bu haber 1772 kez okundu
 
HULUSİ AKAR'IN FLAŞ AFRİN AÇIKLAMASI!
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan flaş Afrin açıklaması... "Sadece PKK değil, aynı zamanda terör örgütü DEAŞ da bölgeden temizleniyor" dedi...
GÜNDEM Haberi
HULUSİ AKAR'IN FLAŞ AFRİN AÇIKLAMASI!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar, 52. gününe giren Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili flaş açıklamalar yaptı... Katar'ın başkenti Doha'daki Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'na katılan Hulusi Akar, incelemelerde bulundu ve çarpıcı açıklamalar yaptı. "Amacımız, bölgede barışı ve huzuru tesis etmek, bölgeyi başta PKK/PYD/YPG olmak üzere terör örgütlerinden temizlemek" diyen Orgeneral Hulusi Akar, şöyle devam etti: "Sadece PKK değil, aynı zamanda terör örgütü DAEŞ da bölgeden temizleniyor."

Orgeneral Hulusi Akar, Katar Ulusal Kongre Merkezindeki, Doha Uluslararası Denizcilik ve Savunma Fuarı (DIMDEX) - 2018 fuarına katıldı, fuardaki Türk firmalarının stantlarını gezdi. Açılış töreni öncesi AA ve TRT muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak için Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan harekatın başarıyla devam ettiğini belirtti. 

EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ VE ÖZELLİĞİMİZ: Akar, Zeytin Dalı Harekatı'nın planlama ve icrasında yalnızca teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzisi, silah, araç ve gereçler hedef alınırken sivillerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiğini, sivil hassasiyetinin, Türk ordusunun en önemli özellikleri arasında olduğunu vurguladı. 

TERÖR ÖRGÜTÜ MANİPÜLASYON YAPMAYA ÇALIŞIYOR: Çukur operasyonlarında, Fırat Kalkanı Harekatı'ndaki sivil hassasiyetinin Zeytin Dalı Harekatı'nda da sürdüğüne işaret eden Hulusi Akar, "Terör örgütü bu konuda manipülasyon yapmaya çalışıyor. Belli bir kesim bunlara inanıyor ama bu konudaki hassasiyetimiz herkes tarafından biliniyor." diye konuştu.

DİNİ VE TARİHİ ESERLERE DOKUNULMADI: Harekatın başlangıcından itibaren özellikle harekat alanındaki dini ve kültürel yapılar, tarihi eserler ve arkeolojik kalıntılarla kamu yararına faaliyet gösteren tesislerin, TSK unsurlarının hedefleri arasında yer almadığını belirten Akar, çevreye de zarar verilmediğini dile getirdi. 

60 TERÖRİST TESLİM ALINDI: Orgeneral Akar, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 60 civarında teröristin teslim alındığını, bunlardan yaralı olanların tedavi edildiğine değinerek, "Bu durum, Türk Silahlı Kuvvetlerinin hassasiyetini göstermesi açısından önem taşıyor." ifadesini kullandı.

PKK İLE BİRLİKTE DAEŞ DE TEMİZLENİYOR: Harekat kapsamında ele geçirilen ve teröristlerden arındırılan bölgelerde Kızılay ve AFAD ile koordineli olarak insani yardım faaliyetleri yürütüldüğüne dikkati çeken Hulusi Akar, şunları kaydetti: "Suriyeli kardeşlerimizin evlerine, topraklarına geri dönmelerini sağlıyoruz. Amacımız, bölgede barışı ve huzuru tesis etmek, bölgeyi başta PKK/PYD/YPG olmak üzere terör örgütlerinden temizlemek. Sadece PKK değil, aynı zamanda terör örgütü DAEŞ de bölgeden temizleniyor. DAEŞ'li teröristler, kıyafetlerini değiştirip PKK'nın arasına katılıyor." 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: HULUSİ, AKAR'IN, FLAŞ, AFRİN, AÇIKLAMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937