google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 19:00 Bu haber 2367 kez okundu
 
İKİNCİ EŞ SİTESİ TEKRAR HORTLADI!
Büyük tepki toplayan ikinci eş sitesinin kapatılmasının ardından, aynı sitenin "Second Wife” veya "Suriyeli Kadınlar” adı altında varlığını sürdürdüğü ortaya çıktı.
MAGAZİN Haberi
İKİNCİ EŞ SİTESİ TEKRAR HORTLADI!

Büyük tepki toplayan ikinci eş sitesinin kapatılmasının ardından, aynı sitenin "Second Wife” veya "Suriyeli Kadınlar” adı altında varlığını sürdürdüğü belirlendi. Özellikle "Suriyeli Kadınlar" sitesindeki skandal ifadeler dikkat çekiyor.

Deutsche Welle'nin haberine göre, "ikinci eş arayanlar" sloganıyla faaliyete geçen evlilikci.com isimli internet sitesine erişimin engellenmesinin ardından ikinci eş siteleri benzer adreslerle tekrar hortladı. "Second Wife” veya "Suriyeli Kadınlar” adlı internet sitesi onlardan sadece ikisi.

"BİZİM KADINLARIMIZ GİBİ NARİN VARLIKLAR": "Suriyeli Kadınlar” adlı sitede "Evlenmek İsteyen Suriyeli Kadınlar”, "Suriyeli Kadınlar Nelerden Hoşlanır”, "Suriyeli Kadınlar Nasıl Giyinir” şeklinde başlıklar göze çarpıyor. Bu başlıkların altında savaş nedeniyle Suriye'den Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan kadınlar hakkında aşağıda yer aldığı gibi çeşitli cinsiyetçi önyargılar bulunuyor.

SKANDAL İFADELER

Suriyeli kadınlar da bizim kadınlarımız gibi narin varlıklardır. Ülkemizde Suriyeli kadınlar ile evlenmek isteyen genç nüfusun artması gibi, evli erkeklerin de Suriyeli kadınlar ile birlikte olma isteği arttı. Üstelik Suriyeli kadınlar resmi nikah şartı koymadıkları için, erkekler onlar ile de bir ev kurarak yaşamaya başlayabilmektedir.

''SURİYELİ BAYANLA EVLENMEK İSTİYORUM''

Sitede ayrıca Suriyeli kadınların psikolojilerinin savaş nedeniyle bozuk olduğu, evlenmelerinin onlara da "faydalı” olacağı iddia edilerek, "Sizler de bu kadınların kendilerini iyileştirebilmelerine destek olabilirsiniz” şeklinde açıklamalar da bulunuyor. Bu başlıkların altında ise siteye giren erkeklerin yazdığı, "30 yaşındayım, Suriyeli bayanla evlenmek istiyorum. Daha önceden evlenmiş olabilir” ya da "Orta yaşta Suriyeli dul bir bayanla evlenmek istiyorum” gibi mesajlar görülebiliyor.

İKİNCİ EŞ ARIYORLAR

Şanlıurfa'da Kadın Merkezi (KAMER) Vakfı adına çalışmalar yürüten Gülseren Kaplan, çok liliğin özellikle kırsal kesimde yeni olmadığını ancak savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan Suriyeli kadınlarla ikinci evlilik yapan erkeklerin ardından bu sayının arttığını dile getiriyor. Kaplan, "Suriyeli kadınlar savaştan kaçıp gelmiş. Bazı erkekler, ‘Sırf korumak için bile, namus adına evlenilir' gibi bakıyor. Çocuğu hiç olmayan ya da olsa da erkek çocuğu olmayan adamlar ikinci eş arıyor” diyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İKİNCİ, EŞ, SİTESİ, TEKRAR, HORTLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937