google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 20:22 Bu haber 1531 kez okundu
 
İNCE'DEN ABD VE İSRAİL'E SERT TEPKİ!
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Konya'da konuştu. Konuşmasında İsrail ve ABD'ye tepki gösteren İnce, "Beni cumhurbaşkanı yapın size söz veriyorum Gazze’ye gideceğim" dedi.
GÜNDEM Haberi
İNCE'DEN ABD VE İSRAİL'E SERT TEPKİ!

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ''ABD'nin bu tavrı Ortadoğu'ya barış getirmez. Yanlış bir iş yapıyorlar. Kudüs sadece Filistin ve İsrail'in değil. Kudüs, Müslümanlar için mübarek yerlerden biridir." dedi.

140
Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Konya'nın Ereğli ilçesinde Yunus Emre Meydanı'nda düzenlenen mitingte halka seslendi. İnce, konuşmasının başında, ABD Başkanı Donald Trump'ın dünyanın karşı çıkmasına rağmen ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararını bugün uygulamaya koymasına değindi.

240
Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'

İnce, şunları söyledi: ''ABD'nin bu tavrı Ortadoğu'ya barış getirmez. Yanlış bir iş yapıyorlar. Kudüs sadece Filistin ve İsrail'in değil. Kudüs, Müslümanlar için mübarek yerlerden biridir. Kosova'daki Müslümanı ‘da ilgilendirir, Ereğli'deki, Yalova'daki, Kırcaali'deki ilgilendirir. Gönlünde yeri vardır Müslümanların. Yapılan iş yanlıştır. 1980'de Birleşmiş Milletler‘in kutsal Kudüs şehrinin statüsü ve karakterini değiştirme diye kararını bir kez daha hatırlatıyorum. Daha geçtiğimiz günlerde 128 devlet ABD'nin bu kararını kabul etmemişti. Hayır demişti. Bu tür ortamlarda yeni çatışma ortamlarının olması kaçınılmazdır. Bölgede yeni çatışmaları doğurabilir.''


 
340
Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'

"TÜRKİYE'DE YENİ BİR FİLİSTİN SÖMÜRÜSÜ BAŞLAYACAK": İnce, Filistin sorununun Türkiye'de son yıllarda siyasi istismar konusu olduğunu, Filistin ile ilgili en güzel açıklamayı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un, Has Parti genel başkanlığı döneminde yaptığını ifade ederek, ''Has Parti genel başkanıyken bir açıklama yaptı. 'İsrail, en büyük zaferlerini AK Parti döneminde yaptı' dedi. Doğru söylüyor. Türkiye'de şimdi yine Filistin sömürüsü başlayacak'' dedi.

440
Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'

Filistin konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Geçmişte Gazze'ye gidecekti, 'Gazze'de abluka kalkacak' dedi. Gidebildi mi Gazze'ye? Gebze'ye gitti. Şimdi yine Filistin sömürüsü başlayacak. Ereğli'den Erdoğan'a sesleniyorum. Yazıktır, günahtır. Orada Müslümanlar ölüyor, acı çekiyor, yapma bunu. Doğru düzgün bir politika uygula. İsrail'e posta koyuyormuş gibi yapıp, arka planda anlaşma. Müslümanları kullanma, Müslümanları incitme, onlara yalan söyleme.''

540
Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'

Muharrem İnce, daha sonra Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda halka seslendi. Kudüs'te yaşananlara tepki gösteren Muharrem İnce, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi'ni derhal çekmesi gerektiğini söyledi.

640
Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'

ABD VE İSRAİL'İ KINADI: İnce, şöyle konuştu: ''Ortadoğu'da kötü şeyler oluyor. Müslümanlar öldürülüyor. İsrail'in yaptıklarını gördünüz bugün. Üç büyük dinin merkezi konumunda Kudüs. Amerika ve İsrail kalıcı bir husumet gerçekleştiriyor Ortadoğu'da. Kınıyoruz onları buradan. Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenlere sesleniyorum; Washington Büyükelçisi'ni derhal çekin. Müslümanlar Kudüs'te öldürülürken Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler daha aklı başında davranmalıdır.''


740
Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'

"GAZZE'YE GİDECEĞİM": İnce, Cumhurbaşkanı olduğu takdirde Gazze'ye gideceğini ifade ederek, ''Bakın devlette devamlılık esastır. Allah'ın izniyle Tayyip Erdoğan'ın koltuğuna ben oturduğumda, onun Türkiye Cumhuriyeti adına verdiği sözlerin takipçisiyim, 2013'ten beri 'Gazze'ye gideceğim' dedi ama gidemedi, size söz veriyorum beni Cumhurbaşkanı seçin, Gazze'ye gideceğim'' dedi.

840
Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'

940

Muharrem İnce: 'Seçilirsem Gazze'ye gideceğim'
Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İNCE'DEN, ABD, VE, İSRAİL'E, SERT, TEPKİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937