google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 14:17 Bu haber 1391 kez okundu
 
İRAN'DAN SURİYE TEHDİDİ: YA ÇIKARSINIZ YA DA...
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığı için "ABD, ya kendi isteğiyle buradan çıkar ya da tokatla çıkarırız" dedi.
DÜNYA Haberi
İRAN'DAN SURİYE TEHDİDİ: YA ÇIKARSINIZ YA DA...

İran'ın en büyük ikinci kenti Meşhet'te, Filistin İntifadasını Destek adlı konferansta konuşan Velayeti, "ABD'nin Suriye'yi bölmeye çalıştığını ancak bunu başaramayacağını" ifade etti.

Velayeti, "ABD, Irak'ı bölemediği gibi, Suriye'yi de bölemeyecek. Fırat'ın doğusuna yerleşen ABD, er geç buradan çıkmalı, ya kendi çıkar veya ensesine aldığı tokatla buradan çıkarırız" tehdidinde bulundu.

ABD DAEŞ'İ AFGANİSTAN'A YERLEŞTİRİYOR: ABD'nin terör örgütü DAEŞ'i Afganistan topraklarına yerleştirmeye çalıştığını ileri süren Velayeti, "DAEŞ'in Afganistan'a yerleşmesine göz yumarsak, 900 kilometrelik sınır hattımız tehlikeye girmiş olur, buna izin vermeyiz" dedi.

Suudi Arabistan'ın Yemen'deki varlığına da değinen İranlı yetkili, "Arabistan daha fazla Yemen'de kalmaya devam ederse, orası onlar için bir Vietnam'a dönüşür" diye konuştu.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İRAN'DAN, SURİYE, TEHDİDİ:, YA, ÇIKARSINIZ, YA, DA...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937