google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
29 Eylül 2016 - Perşembe 11:57 Bu haber 4864 kez okundu
 
İSABELLE ADJANİ TÜRK MÜ?
Dünyanın en güzel kadınlarından biri olan Fransız oyuncu Isabelle Adjani, Türkiye'den Cezayir'e göç etmiş İstanbullu bir babanın kızı...
MAGAZİN Haberi
İSABELLE ADJANİ TÜRK MÜ?

Fransız sinemasının en önemli yıldızlarından olan ve Traffaut'nun "Adele'in  Hikayesi" filmiyle şöhreti yakalayan Isabelle Adjani, halen dünyanın en güzel  kadınlarından biri olarak gösteriliyor.

1988 yapımı Camille Claudel filmindeki rolüyle Oscar'a aday gösterilen  Adjani'nin Turknostalji.com'a konuk olmasının ise ilginç bir öyküsü var.

Ses dergisinin 13 Eylül 1975 tarihli sayısında Isabella Adjani'den Türkkızı  olarak bahsediliyor. Isabelle Adjani'yle ilgili internet sitelerine göz  attığınızda, bu güzel sanatçının 27 Haziran 1955'te Alman bir anne ile  Türkiye'den göç etmiş Cezayirli bir babanın kızı olduğunu okuyacaksınız. Geçmiş  yıllarda bizim basınımızda da Isabelle Adjani'nin Türk kanı taşıdığına dair  haberler yer almıştı.

Gerçekten de Adjani'nin soyağacında Türkiye ve İstanbul'un önemli bir yeri var.  Çünkü ünlü Fransız yıldızın büyükbabası, sonradan Cezayir'e göç etmiş olan  İstanbullu bir Ermeni.

1987'de çevrilen "Ishtar" filminde Isabelle Adjani'yle birlikte rol alan ve bir  gerilla liderini canlandıran Haluk Bilginer, bu bilgiyi bizzat kendisinden  almış.

(Türk Nostalji)

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSABELLE, ADJANİ, TÜRK, MÜ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937