google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 11:12 Bu haber 1416 kez okundu
 
İSRAİL'İ KARIŞTIRAN KUDÜS DETAYI!
ABD Başkanı Donald Trump'ın, skandal Kudüs kararına rağmen, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in İsrail ziyaretindeki bir protokol detayı, İsrail'de kafaları karıştırdı.
DÜNYA Haberi
İSRAİL'İ KARIŞTIRAN KUDÜS DETAYI!

Amerika Bülteni'nin İsrail'in Haaretz gazetesinden aktardığına göre, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'ın geçtiğimiz günlerde son dakikada iptal edilen ve önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen Kudüs ziyareti kapsamında Ağlama Duvarı'nı ziyaret edeceği bölüm, yıllardır uygulanan protokol devam ettirilerek, bir kez daha "resmi ziyaret" kapsamında yer almadı. Pence, Ağlama Duvarı'na "özel bir ziyaret" gerçekleştirecek.

ABD yetkilileri, Kudüsİsrail'in başkenti tanımadıkları yıllar boyunca, Ağlama Duvarı'nın da yer aldığı bölgeye, "İsrail'e resmi ziyaret kapsamında" değil, resmi protokol dışında, özel ziyaret olarak geçiyordu. Başkan Trump'ın Kudüs’ü başkent tanıma kararından sonra, Başkan Yardımcısının, Kudüs'ün başkent olarak tanınmadığı yıllarda uygulanan protokolü devam ettirmesi, İsrail'de kafaları karıştırdı.

EĞER BU HABER DOĞRUYSA...Bir dönem ABD'nin İsrail büyükelçiliğini de yapan ve İsrail'e yakınlığıyla bilinen Amerikalı diplomat Martin Indyk, Twitter hesabından, "Eğer, bu haber doğruysa, ABD'nin Kudüs tavrında, başkent tanıma kararına rağmen pek bir şey değişmemiş demektir'' diyerek eleştiride bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSRAİL'İ, KARIŞTIRAN, KUDÜS, DETAYI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937