Haber Detayı
05 Eylül 2017 - Salı 13:03 Bu haber 747 kez okundu
 
İSRAİL SAVAŞA HAZIRLANIYOR!
İSRAİL ordusu, son 20 yılın en büyük askeri tatbikatına hazırlanıyor. Tatbikatın amacının Hizbullah'a karşı büyük bir saldırı olduğu belirtildi. Detaylar haberdesifre.com'da
DÜNYA Haberi
İSRAİL SAVAŞA HAZIRLANIYOR!

İSRAİL savaşa hazırlanıyor. Son 20 yılın en büyük tatbikatını gerçekleştiren İsrail'in Lübnan'ı vuracağı söyleniyor.

İsrail basınına göre, İsrail İstihbarat Servisi MOSSAD’ın eski Şefi Meir Dagan’ın adını taşıyan askeri tatbikatın Lübnan sınırında yapılacağı ve İsrail Kuzey Savunma Komutanlığı tarafından komuta edileceği belirtildi.

11 GÜN SÜRECEK

On binlerce rezerv askerin de katılacağı ve 11 gün sürmesi planlanan son 20 yılın en büyük askeri tatbikatı Meir Dagan'ın hedefinin Hizbullah olduğu kaydedildi.

ASIL AMAÇ LÜBNAN MI?
İsrail’in Yedioth Ahronot gazetesi, İsrailli askeri bir kaynağa dayandırdığı haberinde, 'Tatbikatın amacının Güney Lübnan’da Hizbullah’a karşı büyük bir saldırının hazırlığı' olduğu bilgisine yer verdi. Haberde askeri kaynağın ayrıca tatbikatın bir diğer amacın Hizbullah militanlarının İsrail sınırından geçişlerini engellemek olduğunu belirttiği kaydedildi.

Tatbikata İsrail ordusuna bağlı hava, kara, deniz kuvvetleri ile istihbarat biriminin katılacağı belirtildi.

İSRAİL, SON 5 YILDA HİZBULLAH'A ONLARCA SALDIRI DÜZENLEDİ

İsrail'in eski Hava Kuvvetleri Komutanı Amir Eshel de daha önce yaptığı konuşmada, "İsrail, Suriye içinde son 5 yıl içinde Hizbullah'a ve diğer cephelerdeki gruplara silah taşıyan konvoylara onlarca saldırı düzenledi" diye konuşmuştu. Eshel söz konusu saldırıların 100'e yakın olduğunu ifade etmişti.

İsrailli kaynaklar ve ordunun daha önce yayımladığı birçok raporda, İsrail Hava Kuvvetleri'nin Suriye'de Lübnan Hizbullahı'na silah taşıyan konvoyları hedef aldığı kaydedilmişti. Ayrıca 2011'den bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden, topraklarına roket atıldığını ileri süren İsrail, Hizbullah güçlerine ve Suriye ordusunun bulunduğu noktalara saldırılar düzenliyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İSRAİL, SAVAŞA, HAZIRLANIYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937