google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 12:34 Bu haber 2494 kez okundu
 
İŞTE BM KUDÜS OYLAMASININ TAM LİSTESİ!
KUDÜS için BM'deki oylamada hangi ülke evet oyu kullandı hangi ülke hayır verdi. Hangi ülkeler çekimser oy verdi? Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
İŞTE BM KUDÜS OYLAMASININ TAM LİSTESİ!

ABD Başkanı Donald Trump'ın tek tek isimlerini not ettireceğini ve para yardımını keseceğini ilan etmesine rağmen BM'deki Kudüs oylamasından tokat gibi yanıt çıktı. Oylamada tehditlere pabuç bırakmayan 128 ülke Kudüs tasarısına EVET dedi. Hayır oyu veren ülkeler 9 ile sınırlı kalırken, Trump'ın tehdidine boyun eğdikleri için bunların itibarları da sıfırlandı.

Kudüs oylamasında 35 ülke ise çekimser kaldı. Çekimser oy kullanan ülkeler arasında Bosna Hersek'in olması şaşırtıcıydı.

İşte çekimser kalan ülkeler : Antigua-Barbuda, Argentina (Arjantin), Australia (Avustralya), Bahamas, Benin, Bhutan, Bosna-Hersek, Cameroon, Canada Afr Republic, Colombia (Kolombiya), Croatia, Czech Republic (Çekya), Dominican Republic (Dominik Cumhuriyeti), Equatorial Guinea (Ekvator Ginesi), Fui (Fiji), Solomon Islands (Solomon Adaları), South Sudan (Güney Sudan), Trinidad-Tobago, Tuvalu, Uganda, Haiti, Hungary (Macaristan), Jamaica, Kiribati, Latvia (Litvanya), Lesotho, Malawi, Mexico (Meksika), ülkeleri yer aldı.

KUDÜS İÇİN RET OYU VEREN ÜLKELER HANGİLERİ : BM'deki oylamada ABD ve İsrail'in yanında Palau, Guatamala, Togo, Nauru, Honduras, Marshall Adaları, Mikronezya gibi küçük ülkeleri ret oyu verdi.

İşte Kudüs oylamasında evet, hayır ve çekimser oyu veren ülkelerin tam listesi şöyle;

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İŞTE, BM, KUDÜS, OYLAMASININ, TAM, LİSTESİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937