google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 10:47 Bu haber 2027 kez okundu
 
İŞTE CEMAL KAŞIKÇI'NIN SON GÖRÜNTÜSÜ
Suudi Arabistan Konsolosluğu'na girdikten sonra bir daha görülmeyen kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa giriş anına ait görüntü ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
İŞTE CEMAL KAŞIKÇI'NIN SON GÖRÜNTÜSÜ

Washington Post gazetesi İstanbul’daki Suudi Konsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluğa giriş anını gösteren bir fotoğraf paylaştı.

Fotoğrafta Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluğa girdiği görülüyor. Kaşıkçı’nın görüldüğü fotoğraf karesinde giriş tarihi ve saati bilgisi de yer alıyor. Kaşıkçı’nın konsolosluğa giriş tarihi 2 Ekim saat 13:14 olduğu görülüyor. Cemal Kaşıkçı aynı zamanda Washington Post yazarıydı.

  

WASHINGTON POST EDİTÖRÜ: KORKUNÇ VE AKIL SIR ERMEZ
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğunda öldürdürüldüğü iddiası ABD'de tepkiye neden oldu.

Reuters'ın haberine dayanarak Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğunda öldürülmesi iddiasını değerlendiren Washington Post Gazetesi Editörü Direktörü Fred Hiatt, "Cemal'in öldürüldüğü haberleri doğru ise bu korkunç ve akıl sır ermez bir fiildir." ifadesini kullandı. 
Kaşıkçı'nın cesur bir gazeteci olduğunu belirten Hiatt, "Halen öyle olduğunu umut ediyoruz. Ülkesinin aşkıyla, insan onuru ve özgürlüğüne olan derin inancıyla yazıyor. Ülkesinde, Ortadoğu'da ve dünyada ona saygı duyuluyordu. Onun yazılarını yayınlamakta büyük gurur duyuyorduk." değerlendirmesinde bulundu.

ABD'Lİ SENATÖRDEN SERT İFADELER
Öte yandan ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Üyesi Connecticut Eyaleti Senatörü Demokrat Chris Murphy, sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulundu.

Murphy, "Suudların ABD'de yaşayan birini hileyle konsolosluklarına çekip orada öldürdüğü doğru ise Suudi Arabistan ile ilişkilerimiz temel bir kopma ile sonuçlanmalıdır." paylaşımında bulundu.

Daha önce de paylaşımda bulunan Murphy, "Suudi Arabistan, Washington Post Gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı'ya ne olduğuna dair derhal açıklama yapmalıdır." ifadesini kullanmıştı

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İŞTE, CEMAL, KAŞIKÇI'NIN, SON, GÖRÜNTÜSÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937