google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 12:57 Bu haber 29754 kez okundu
 
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI
YSK’nın yerel seçimlere ilişkin kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla yerel seçimlerin 31 Mart 2019’da yapılacağı kesinleşirken, CHP’nin aday adayları da son başvurularını ilçe başkanlıklarına teslim etti.
YEREL HABER Haberi
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI

HABERDESİFRE.COM - ÇEŞME CHP Çeşme’de Belediye Başkanlığı’na 11, Meclis Üyeliği’ne 48 Aday Adayı Başvurdu.

Yerel seçimler için geri sayım devam ediyor. YSK’nın yerel seçimlere ilişkin kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla yerel seçimlerin 31 Mart 2019’da yapılacağı kesinleşirken, CHP’nin aday adayları da son başvurularını ilçe başkanlıklarına teslim etti.

CHP’de aday adaylığı başvuru süresi ilk19 Ekim olarak açıklanmıştı. Bu süre zarfında CHP Çeşme’de 10 Belediye Başkanlığı, 33 Belediye Meclis Üyeliği Başvurusu yapıldı. Sürpriz bir genelgeyle bir hafta uzatılan başvuru süresi sonunda ise 26 Ekim’de açıklanan listede 1 belediye başkanlığı, 15 de belediye meclis üyeliği başvurusu daha yapıldı. Buna göre CHP Çeşme’de toplam 11 belediye başkanlığı, 48 de belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvurusu yapıldı. İlçe Başkanlığı’na dosya teslim eden aday adaylarından belediye başkanlığı için 3, meclis üyeliği için ise 11 kadın başvuruda bulundu.

BAŞKAN DALGIÇ YİNE VARIM DEDİ

Belediye Başkanlığı aday adaylığı için şu isimler başvuruda bulundu:

19 Ekim’e kadar: Mevcut Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Nükhet Akyıldız, Nilüfer Etkin, iki dönem CHP Çeşme Kadın Kolları Başkanlığı yapan İnşaat Mühendisi Gülseli Saatli, İzmir İl Genel Meclis eski Başkanı Eczacı Hakkı Berksu, CHP İlçe eski Başkanlarından Dr. Mehmet Görgün, Çeşme Fly Inn’in sahibi Yüksek Mimar Hakan Dalokay, Çeşme Belediyesi Ruhsat ve Denetim eski Müdürü Nedim Gümüş, CHP Çeşme eski İlçe Başkanı Halil Saatlı'nın oğlu Bankacı Onur Saatli ve CHP İlçe eski Başkanı M. Ekrem Oran. 26 Ekim’de ise tek başvuru oldu, o da eski Alaçatı Belediye Başkanlarından Remzi Özen.

BELEDİYE MECLİSİ İÇİN 11 KADIN ADAY ADAYI BAŞVURDU

Dosya teslim eden Belediye Meclis Üyeliği aday adayları ise şu isimler oldu:

19 Ekim: CHP Çeşme Kadın Kolları eski Başkanlarında emlak danışmanı Sabise Suna Tamer, Çeşme Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı emekli PTT müdürü Suzan Çırağ,  Kadın Kolları’ndan Şeniz İridere, CHP Çeşme Belediye Meclis Üyesi Güneş Barbaros, Kadın Kolları’ndan Ferhunde Atar, Selma Artar, Zarife Büyüksomalı, Seçil Uğulu, bir önceki dönem Çeşme Belediye Başkan vekili Faika Öner, DP Çeşme eski İlçe Başkanı ve 2015’de CHP’ye geçen M. Murat Erdoğan, ADD Çeşme Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgiç, CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Hakan Aktaş, ADD Çeşme Şubesi Başkanı Veysel Ayhan, Çeşme Ar-Su Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Erol Ferit Ergüler, Mehmet Salih Kaya, Ali Bayraktargil, CHP Belediye Meclis Üyesi Yüksel Kızılateş, Hakan Güvener, Ersin Kalkan, Av. Seyit Dolunay Onur, İbrahim Cengiz, Kağan Kılıç, Mehmet Ali Tonga, Cem Deniz, İbrahim Şık, Mustafa Coşkun Karaoğlu, Ahmet Peker, emekli gazeteci Ural Gültekin, Necmettin Kılıçoğlu, Hasan Karakurt, Ahmet Güler, Fatih Özen, İbrahim Tuz ve İl Genel Meclisi eski Üyesi Hakkı Pamukçu.

26 Ekim: Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, Çeşme Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Aküzüm, Banu Ayhan ve Aybars Yıldırım. Ayrıca H.Şerif Gün, Hüseyin Çağlar Günel, Ömer Akçam, Nurettin Çınar, Bekir Erdem Kolağası, Emin Algan, CHP Kadın Kollarından Ferhunde Attar, Arif Çilek, Barış Karaoğlu, Teoman İmerek ve Muharrem Özen.

Fulya OMAÇ / ÇEŞME 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İŞTE, CHP'NİN, ÇEŞME, ADAY, ADAYLARI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI
İŞTE CHP'NİN ÇEŞME ADAY ADAYLARI
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937