google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 10:38 Bu haber 12206 kez okundu
 
İŞTE SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ATAMASI KADRO DAĞILIMI!
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 yılında 55 bin sağlık personeli ataması yapılacağını duyurmuştu. Peki Sağlık Bakanlığı 2018 personel ataması hangi branşlara ne zaman yapılacak? Detaylar haberdesifre.com'da
SAĞLIK Haberi
İŞTE SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ATAMASI KADRO DAĞILIMI!

2018 yılı Sağlık Bakanlığı personel alımında ne kadar atama olacak? Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan yeni açıklama geldi. Daha önce 55 bin sağlık personeli alınacağını açıklayan Bakan Demircan, sağlık personeli alımlarının 2018 Nisan ayında olacağını belirtti. Peki sağlık personeli alımı hangi kadroya kaç kişi alınacak? Sağlık teknisyeni, ebe, hemşire alımları nasıl olacak, kaç doktor atanacak? Merak edilen sorular haberimizde.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI: Bilindiği gibi Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bundan önce yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığının 2018 yılında 55 bin personel alımı yapacağını ifade etti. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan yeni bir açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bundan önce yaptığı personel alım açıklamasında 55 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Bu konu hakkında açıklamalarında Bakan Demircan "Yoğun bakım yatak sayısını artırmaya devam edeceğiz, personel sayımızı da artırmak istiyoruz. 27 bin ebe hemşire ve sağlık personeli alınacak. Bu, yüksek bir rakam. Her sene yaklaşık 9 bin civarında hekim kadroya dahil oluyor. Ediyor 36 bin. Bizim bu seneden alacağımız kadro miktarı var, taşeron sistemi kalktığı için, bu alımı yapmadık. 2017'den 2018'e aktarılan bir 10 bin işçi çalışan alacağız. Ayrıca 2018 için de 9 bin kontenjan verildi. Yaklaşık 55 bin doktor, ebe hemşire, sağlık personeli ve çalışan alacağız." demişti.

ALIMLAR NİSAN AYINDA: Personel alımları hakkında Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yeni bir açıklama yaptı ve açıklamasında personel alımlarının ne zaman yapılacağını ifade etti. Bu kapsamda Bakan Demircan yaşanan hekim, hemşire ve personel sıkıntısını Nisan ayında yapacakları personel alımları ile çözeceklerini ifade etti.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İŞTE, SAĞLIK, BAKANLIĞI, PERSONEL, ATAMASI, KADRO, DAĞILIMI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937