google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 10:05 Bu haber 8791 kez okundu
 
İŞTE SVİLCEYE NEDEN OLAN BESİNLER
Sivilce, her yaştan kişiyi tehdit eden bir cilt sorunu olarak sizler için de bir risk olabilir. Sivilceye neden olan besinleri hayatınızdan çıkararak risk faktörünü azaltabilirsiniz.
SAĞLIK Haberi
İŞTE SVİLCEYE NEDEN OLAN BESİNLER

Sivilce yalnızca ergenleri ve genç yaştakileri tehdit eden bir unsur değil. Her yaşta kişide görülebilecek sivilcelerin en büyük sebepleri arasında tüketilen besinler yer alıyor. Bu besinleri hayatınızdan çıkararak sivilce riskini önemli oranda azaltabilirsiniz. Sivilceye neden olan besin türlerine gelin birlikte göz atalım.

15
Faydası çok ama zararı da var!

Süt, belirli miktarda tüketildiği durumda hiçbir zararı olmayan bir ürün olsa da fazla tüketimi zararlıdır. Sütün fazla tüketilmesi halinde hormonlar üzerinde meydana gelen değişimler ciltte yağ bezelerine neden olacaktır.

Faydası çok ama zararı da var!

Sivilceye neden olan besinler arasında Omega 3 ve Omega 6 yağı içeren ürünler de yer alır. Bu ürünlere deniz ürünleri, balık yağı, keten tohumu gibi örnekler verilebilir.

 
 
Faydası çok ama zararı da var!

Çikolata gibi yüksek şeker içeren ürünler de ciltte sivilce oluşumuna neden olan etkenler arasında yer almaktadır.

45
 
Faydası çok ama zararı da var!

Vücudunuzda sürekli olarak sivilceler çıkıyorsa azaltmanız gereken ürünler arasında fındık, fıstık, çekirdek, badem gibi kuruyemişler yer alır.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: İŞTE, SVİLCEYE, NEDEN, OLAN, BESİNLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937