google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
22 Temmuz 2015 - Çarşamba 16:07 Bu haber 3331 kez okundu
 
İŞTE AT ETİ SATAN MARKA VE RESTORANLAR!
At eti satan restoran ve markalar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca açıklandı.
ASAYİŞ Haberi
İŞTE AT ETİ SATAN MARKA VE RESTORANLAR!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, at eti satan yerleri, taklit ve tağşiş yapılan, içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen ürünleri açıkladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, aralarında et ve süt ürünü, bal, zeytinyağı, alkollü içecek ve tahinin bulunduğu taklit ve tağşiş yapılan 171 parti ürün ile içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen takviye edici gıda, çikolata ve kahve gibi 40 parti ürünü internet sitesinden açıkladı.

Birinci grupta taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlerle ilgili toplam 171 parti ürün yer aldı. Taklit ve tağşiş edilmiş ürünleri üreten firmalar hakkında 14 bin 649'ar lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

İkinci grupta ise laboratuvar analizleri sonucunda sağlığı tehlikeye düşürebilecek şekilde içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen 40 parti ürün açıklandı. Bu ürünler, masrafları sorumlusuna ait olmak üzere piyasadan toplatılacak ve ürünlerin mülkiyeti kamuya geçirilecek. Ayrıca söz konusu ürünleri üreten veya piyasaya arz edenler hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

AT ETİ SATAN MARKA VE RESTORANLARIN TAM LİSTESİ 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: At, eti, satan, restoran, markalar, Gıda, Tarım, Hayvancılık, Bakanlığınca, açık
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937