google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 09:59 Bu haber 3588 kez okundu
 
JÜPİTER RETROSU VE BURÇLARA ETKİSİ
Astrolog, yazar Filiz Cansever Jüpiter Retrosunu ve bu Retronun burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
JÜPİTER RETROSU VE BURÇLARA ETKİSİ

Jüpiter'in her 12 yılda bir yenilenme zamanını simgelediğini belirten Astrolog, yazar Filiz Cansever Jüpiter Retrosunu ve bu Retronun burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.

Cansever, "Bu transit, hayatınızdaki yeni bir döngünün başlangıcını gösterir.  Özellikle bir inanç döngüsünün sonunu gösterir. Kendi ruhsal, dini veya felsefi inançlarımızı yeniden öğreneceğiz ve şimdi yeni bir anlayış düzeyine Ulaşacağız anlamına geliyor bu. Bu nedenle, bu geçiş sırasında yeni öğretmenlerle tanışabilir, yeni gruplara katılabilir veya bir sonraki öğrenme döngüsünde size yardımcı olacak yeni etkinliklere başlayabilirsiniz. Öğretmenden kastım hayatımızda size bu yeni döngüde öğrenmenize yardımcı olacak olan kişilerdir. Genellikle faydalı bir zamandır. Eylemden ziyade düşünme zamanıdır. Sanatsal etkinlikler, manevi inzivalar ve doğada konaklamalar, hayatınızın tefekkür aşaması için idealdir. Biraz hayal kurun ve hayatınızı değiştirecek kararlar vermekten kaçının. Mevcut durumunuzda makul olduğu kadar, çok sorumluluktan kurtulun. Bu aşamada ne kadar rahatlayabilir ve keyfini çıkarabilirseniz, bir sonraki aşama için o kadar dinlenmiş ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Gizli bir yetenek bile keşfedebilirsiniz. Bir gezegen geri harekete başladığı zaman temsil ettiği konularda gecikmeler, zorlanmalar, yavaşlamalar meydana gelir. Bizim arzu ettiğimiz zaman dilimi içinde işler yetişmez, ama bir şekilde de yetişir.

Bu, hayatınızın yeni ve olumlu bir aşamasını gösteren nadir bir durumdur. Çalışmak, seyahat etmek, öğretmek veya bir şeyler yayınlamak için planlar yapabilirsiniz. Öte yandan, yaşam tarzınızı kendi hedeflerinizi daha doğru yansıtacak şekilde değiştirebilirsiniz.

İtibarınızı yavaş yavaş oluşturmanın ve yaşam hedeflerinizle ilerlemenin zamanı geldi. Ancak, bu bir gecede olmayacak. Sabır ve ısrara ihtiyacınız olacak. Şu anda daha dengeli bir yaşam sürmek için programınızı değiştirme fırsatınız var, ancak zamanınızı uygun şekilde yönetmelisiniz. Hayal kırıklığı, duygusal durumların üstesinden gelmek için her engeli kararlılıkla aşmanız gerekir. Sabır, meyvelerini toplayacaktır. Dedik ya bir gezegen Retro yaptığı zaman o gezegenin temsil ettiği konularda bazı gecikmeler yaşanır diye,  Jüpiter'in temsil ettiği konular ise,  bolluk, bereket, şans, iyimserlik, hep Jüpiter’in temsil ettiği konulardır. Çünkü Jüpiter geliştirmek, büyütmek, şanslar sunmak için de hayatımızda vardır. Kar etmek, maddi zenginlikler, finansal iyileşme, Jüpiter'in temsil ettiği konular içerisindedir. Aynı zamanda din adamlarını, avukatları, Üniversite hayatını, Yabancı ülkeleri, Jüpiter temsil eder. Jüpiter 18 Ekim'e kadar da Retro hareketinde kalacak. Her ne kadar bu konularla alakalı gecikmeler ve aksaklıklar olacak desek de Jüpiter Retro’sunun etkileri diğer gezegenlerin etkileri kadar ağır bir şekilde olmaz. Yani başımıza iyi şeyler gelmeyecek, artık şanslı olaylar bizi bulmayacak, para kazanamayacağım gibi bir düşünceye kapılmayın. Aslında geçmişte ne ettiysek, onu biçeceğiz. Yani şansınızı doğurmak adına, şans elde etmek adına, olumlu adımlar attıysanız, olumlu sonuçlar alacaksınız demektir bu. Boş işlerle uğraşıp, hayallere dalarak yanlış adımlar atarsanız, şans size hiçbir zaman gelmez. Bu yüzden hayatınızda yanlış adımlar attığınıza, yanlış kararlar aldığınıza inanıyorsanız, hayatınız arzu ettiğiniz gibi gözükmüyorsa, kendinizi yenilemenin, düşüncelerinizi ve hareketlerinizi değiştirmenin zamanı gelmiş demektir. Jüpiter Retro zamanında en azından neleri kaçırdığınızı düşünerek, yeni eylem adımları planlamanız için ideal bir zaman olabilir. Önünüzde kocaman bir 4 ayımız var. Kendinizi yenilemek, düzeltmek, hayata bakış açınızı yeniden programlamak için harekete geçin. Konun başında ne dedim size, Yeni kararlar, hayatınızı değiştirecek kararları almaktan kaçının ama düşünün, planlayın ve yarım kalmış işlerinizi tamamlamaya çalışın. İçsel bir yolculuğa çıkabilir, kendi iç benliğinizi daha yakından tanımaya cesaret edebilirsiniz. Kendinizi bu anlamda yani ruhsal anlamda daha iyi tanıyabilirsiniz.

Jüpiter Retrosunun burçlara olan etkisini anlatacak olursak...

 KOÇ BURCU 

Jüpiter Retro’sunu 11. evinizde yaşayacaksınız sevgili Koçlar. Sosyal çevreniz, katılmış olduğunuz gruplarınız, kariyerden gelecek olan paranız, arkadaş gruplarınızın arasındaki değişimler konusunda bir Retro yaşayacağınız için, bu konu ile alakalı aldığınız yanlış kararlardan ötürü sıkıntıya düştüyseniz veya bazı konuları ötelediğimseniz ya da fırsatları bu alanlarda kaçırdıysanız, işte şimdi bunları daha rahat fark edebilirsiniz. Bu arada maneviyatınız yükseleceği gibi, yardımseverliğinizde artacaktır. Artık miskinlikten, uyuşukluktan vazgeçerek, daha fazla mesleki hedeflerinize bağlanma ve arkadaşlarınızla, grup içerisindeki aktivitelerinizin neler olabileceğini planlama dönemine giriyorsunuz. Bu Retro’da geçmişte iş yapmak istediğiniz, ertelediğiniz kişilerle tekrar görüşebilir ve bu vesile ile yaşam döngünüzü yeniden yapılandırabilirsiniz. Zaten 28 Temmuzdan sonra Jüpiter kova burcuna geçmesi ile beraber yeni bir yaşam döngüsünün hayatınızda daha hızlı var olmaya başladığını görebilirsiniz.

BOĞA BURCU 

 Jüpiter Retro’sunu 10. evinizde yaşayacaksınız sevgili Boğalar. 10. ev patronları, otorite figürlerini, iş yapma şeklinizi, göz önünde olmayı, yaşam hedeflerinizi, kariyer alanlarınızı yönetir. Bu da demektir ki bu konularla alakalı belki de zamanında bazı imkânları, fırsatları kaçırmış olabilirsiniz. Göremediğiniz ya da değerlendiremediniz. İşte şimdi bunları artık fark edebileceğiniz, üzerine düşünebileceğiniz ve eylem adımlarını planlayabileceğiniz 4 ayınız var. Belki de yeni bir hayata başlıyorsunuz ve bununla beraber etrafınızda, çevrenizde adaptasyon süreci yaşıyor olabilirsiniz. Hiçbir şeyi aceleye getirmeyin. Ama planlayın programlayın, ne yapmanız gerektiğinin kararlarını almaya çalışın. 28 Temmuz’dan sonra, Jüpiter kova burcuna geçecek ve işte o zaman toplum önündeki duruşunuz, şan, şöhret ve kariyer hayatınızın yeniden şekillenmeye başladığını fark edeceksiniz. Geçmişten kişileri getirir dedik, belki de eskiden iş yapmış olduğunuz ya da çalıştığınız insanlar size yeni tekliflerle gelebilirler.

İKİZLER BURCU 

Jüpiter Retro’sunu 9. evinizde yaşayacaksınız sevgili İkizler. 9. ev yabancıları, yabancı ülkeleri, satış, pazarlama, üniversite hayatı, uzak akrabalar, felsefe gibi konular, uzun yolculuklar gibi alanları temsil eder. Jüpiter sizin bu alanlarınızda Retro yapacağı için, belki de bu konularla alakalı kaçırmış olduğunuz bazı fırsatları, imkânları şimdi fark etme ve yeniden eyleme geçmek için düşünme süreci olabilir sizin için. Bu dönem de bu konular gündeminizde tekrar gelmeye başlayabilir. Belki de bazı teklifler almış olabilirsiniz, özellikle kariyer hayatınızda sizi ön plana taşıyacak olan, daha önce tanımadığınız insanlarla tanışarak, bu imkânlarla şu anda karşılaşıyor olabilirsiniz. Önyargı da bulunmadan, bu durumun size ne tarz bir faydaları olacak, gelen tekliflerin, fırsatların, artılarını ve eksilerini planlayarak eyleme geçebilirsiniz. Tabii bu arada yarım bıraktığınız işleriniz varsa, özellikle hukuksal anlamda, yazı yazmak anlamında, sosyal medya ve internet kullanımı ile alakalı çok fazla destekleneceğinizi söyleyebilirim.

YENGEÇ BURCU 

Jüpiter Retro’su 8. evinizde etkili olacak sevgili Yengeçler. Bu da demektir ki, ortaklı gelirleriniz, finansal krizleriniz, nafaka, vergi, prim gibi konularınız, borçlarda, vergilerde, yaptığınız hataları yanlışlarınızı ya da bu konuyla alakalı kaçırdığınız fırsatları görebilir, bunları şimdiden sonra yapılandırmaya başlayabilirsiniz. Bu konular üzerine bir düşünün bakalım, belki de kaçırmış olduğunuz şanslar sizin onları fark etmenizi bekliyor olabilir. Hayata bakış açınız gerçekten değişmeye başlıyor artık sevgili yengeçler. Çünkü artık daha fazla doğru ve yanlışlar üzerine düşüneceğiniz, zor olan konuların sizin için kolaylaşmaya başladığı bir dönem yaşayacaksınız. 28 Temmuz itibarıyla Jüpiter'in kova burcuna geçmesi ile beraber, maddi konular daha fazla ilginizi çekmeye ve bu konuları nasıl iyileştirebileceksiniz düşünmeye başladınız verimli bir dönem. Bazı borçlarınızdan kurtulabilir, belki de uzun zamandır sürüncemede kalan, almanız gereken ama alamadığınız bazı paraları da bu dönemde alabilirsiniz. Hatta 8. ev ölüp yeniden dirilmenin evi olduğu için, geçmişte karamsar bakmış olduğunuz hayat görüşlerinizin de artık değiştiği daha olumlu ve motive bir şekilde hayata baktığınız bir dönem olabilir.

ASLAN BURCU 

Jüpiter Retro’sunu 7. evinizde yaşayacaksınız sevgili Aslanlar. Bu da demektir ki, ortaklı faaliyetleriniz, iş ortaklarınız, yazılı sözlü her türlü anlaşmalarınız, evlilik hayatınız gibi konular da etki alacaksınız. Yani bu konularla alakalı geçmişte almış olduğunuz ya da yapmış olduğunuz yanlış seçimler ve tercihler ya da karşınıza çıkan bu konularla alakalı fırsatlar olup da değerlendiremediyseniz, şimdi onlara yeniden bakmanın, gözden geçirmenin, nerede ne hata yaptığınızı fark etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Eşinizle ya da ortağınızla ilgili, gerek maddi anlamda, gerek manevi anlamda, yeni kararlar arifesine girebilirsiniz. Yedinci ev eşinin ailesinden gelecek olan kazançları da ilgilendirdiği için bu konularda ön plana çıkabilir bu dönemde. 28 Temmuz'da Jüpiter Kova burcuna geçerek Retro’ya devam ettiği zaman ise, her ne kadar daha şanslı ve hür irade ile hareket edebilecek olsanız da,  biraz insanlara karşı daha farklı bakmak ya da insanların size karşı sıkıntılı davranmaları gibi durumlarda söz konusu olabilir. Özellikle evliliğinizle ya da ortak işinizle alakalı geçmişte yapmış olduğunuz seçimleriniz yanlış ise bunların sonuçlarını, fedakârlıklarla beraber yürüttüğünüz bir seçim ise ona göre sonuçlarını alabileceğiniz bir dönem bu 4 aylık süreç.

BAŞAK BURCU 

Altıncı evinizde etkili olacak bir Jüpiter Retro’su yaşayacaksınız sevgili Başaklar. 6. ev iş hayatınız, iş arkadaşlarınız, gündelik hayatın rutinleri, sağlık konuları, evcil hayvanlar, hizmet ettiğiniz alanlar gibi konuları temsil eder. Ve bu alanlarınıza Retro yapacağı için de, bu konularla alakalı belki de bazı şansları fırsatları kaçırdınız, fark edemediniz, değerlendiremediniz. İşte şimdi size bu Jüpiter sakin ol, verileri, yapmadığınız, gerek sağlığınızla, gerek işinizle alakalı artık fark et ve bu konulara dikkat et demeye çalışıyor. Artık sizin bu konulara daha dikkatli bakmanızda fayda var. Retro illa geçmişten kişileri getirmez, yeni tanışacağınız insanlarda hayatınıza girebilir. Ama dikkatli olmanızda, temkinli davranmanız da, geçmişteki yanlışlarınızı tecrübe olarak görerek değerlendirmenizde fayda var. Tabii bu arada geçmişten tanıdığınız, iş yaptığınız ya da sizi heyecanlandıracak olan insanlarda karşımıza tekrar gelebilirler bu da ayrı. 28 Temmuz itibarıyla Jüpiter kova burcuna geçmesi ile beraber, o da artık işiniz, iş hayatınız ve bu koşulları nasıl düzeltebileceksiniz, iyileştirebileceksiniz de olacaktır. Belki de daha önce aklınıza geldiği ama sonra boş ver deyip bıraktığınız ya da size sorumluluğu ağır geldiği için kaldırmaya cesaret edemediğiniz, bazı iş projeleriniz yeniden gündemimize gelebilir. Bu sefer sorumluluk alma isteği duyabilirsiniz. Tabii bunun yanında işinizle alakalı doğabilecek olan aksiliklere karşı sakin sükût ve Tefekkür de kalın.

TERAZİ BURCU 

 Jüpiter Retro’sunu 5. evinizde yaşayacaksınız sevgili Teraziler. 5.ev aşk hayatınız, eğlence hayatınız, çocuklar, yaratıcılık gerektiren işleriniz, aileden gelen gelirleriniz, özgür iradenizin sınandı konular gibi alanları temsil eder. Bu da demektir ki, bu konularla alakalı kaçırmış olduğunuz şanslar, fırsatlar varsa bunları fark etmeniz ve nasıl dönüştüreceğinizi, nerelerde hata yaptığınızı gözlemleyebileceğiniz zaman dilimi. Yine karşınıza bu tarz konular çıkacaktır, yeni teklifler size gelebilir. Sadece konunun üzerinde, size ne gibi bir katkısı olacak, artısı ve eksisi ne olacak, sakin ve yavaş bir şekilde düşün. Yani önyargıdan uzak kalarak. Belki de ciddi bir sorumluluk almanız gerektireceği için korkuyor olabilirsiniz. Bilmediğiniz şey sizi korkutur, o yüzden konuyu iyice araştırın. Özellikle 28 Temmuz'da Jüpiter'in kova burcuna geçmesi ile beraber aşk hayatınızı yeniden ele almanız, irdelemeniz ve nerelerde hata yaptığınızı fark ettiğiniz bir süreç olacak. Aşk hayatınızda ki, bu romantik ilişkinizin sıkıntı yaratan tarafı siz de olabilirsiniz, karşınızdaki kişi de olabilir. işte bunu fark edeceksiniz. Belki hobilerinizi paraya döndürebilmenin bile yollarını bulabileceğiniz bir süreç olabilir.

AKREP BURCU 

Jüpiter Retro’sunu 4. evinizde yaşayacaksınız sevgili Akrepler. Bu da demektir ki, ev ve aile hayatını, taşınmaz mallarınızı, yaşam tarzınızı, köklerimizi, maddi ve manevi miras konularınızı etki altında olacak. Yani bu dönemde bu konularla ilgili bazı fırsatlar ya da bu tarz konular gündemimize gelebilir. Belki de geçmişte kaçırdığınız çok büyük bir şans ve fırsat vardı. Gerek ailenizle, gerek taşınmaz mallarla ilgili bir fırsat olabilirdi bu. Bu Retro’da aşk hayatınızdan, yaratıcılığınıza kadar, çocuklarınızla ilgili konulardan, elinize geçecek olan maddi imkânlara kadar neleri kaçırdığınızı gözlemleyebileceğiniz ve beraber yol aldığınız insanlarla ne kadar sağlıklı bir karar aldığınızı fark edebileceğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Ayça Jüpiter, 28 Temmuz'da kova burcuna geçmesi ile beraber özellikle ev ve aile hayatınızla alakalı doğru ya da yanlış olan her ne varsa, artık benimle ilgilen diye avaz avaz bağıracağı için, onu çok net görüp okuyabileceksiniz. Yani ev ve aileyi ilgilendiren konuları görmezlikten gelemeyeceğiniz kadar açık ve net bir hale gelecek.

YAY BURCU 

Jüpiter Retro’sunu 3. eviniz olan iletişim, haberleşme, kısa yolculuklar, yakın çevreniz, kardeşleriniz, kuzenlerimiz, komşularınız, Yayıncılık, Pazarlama, halkla ilişkiler gibi konularda yaşayacaksınız. Sosyal medyayı da içine alan bu durumda belki de bazı fırsatlar kaçırdınız. Belki korktuğunuz için görmezden geldiniz. Bu Retro size artık bu konuları fark ederek, dönüştürebileceğinizi anlatacak ve hatırlatacak. Bu yüzden bu 4 aylık süreçte bu tarz konular yeniden gündeminize gelebilir. Tabii bunun yanında ev ve aile hayatınızla alakalı bazı konuları yeniden değerlendirmeniz ve bu sürecin içerisinde yer alıyor olacak. 28 Temmuz'da Jüpiter kova burcuna geçmesi ile beraber eğitim hayatınız, ticari görüşmeleriniz, iletişim kurma şekliniz, sosyal medya alanlarındaki çalışmalarınız, daha fazla dikkat çekmeye başlayacak. Dikkat etmeniz gereken iletişimle alakalı konularda, tutamayacağınız sözleri vermemeliyiz. Tabii bunun yanında eğer yarım bıraktığınız çalışmalarınız, özellikle eğitimle ilgili ya da çıkmayı planlayıp ertelediğiniz seyahatleriniz gibi ya da yazmayı planlayıp bir türlü başlayamadığınız ya da yarım bıraktığınız romanımızı, makalelerinizi, köşe yazılarınızı, kitaplarınızı gibi tamamlayabilmek için de harika bir fırsatınız olacak.

OĞLAK BURCU 

Jüpiter Retro’sunu 2. evinizde yaşayacaksınız sevgili Oğlaklar. İkinci ev maddi kazançlarınızı, paralarımızı, güvenlik koşullarımızı, hayata karşı olan duruşumuzu, yani maddi ve manevi durumlarımızı temsil eder. Yani kendimize duyduğumuz özgüven de buradan sorulur. Bu da demektir ki, geçmişte adım atamadığımız, karar veremediğiniz bazı korkularınızdan ötürü, kaçırmış olduğunuz iş ve eğitim fırsatları için şimdi yeniden düşünebilirsiniz, kararlar almaya başlayabilirsiniz. Artık korkularınızı daha fazla geri plana atmaya başladığınız, nerede hatanız vardı, neyi yanlış yaptığınızı fark edeceğiniz bir süreçtesiniz. 28 Temmuz'da Jüpiter’in Kova burcuna geçmesi ile beraber, özellikle maddi konularda daha ciddi bir şekilde ele alarak kararlar almanız ve üzerine uzun uzun düşünmeniz gereken bir süreç olduğunu söylüyor. Yatırım yaparken dikkat etmenizde, artı_ eksiyi çok iyi hesaplamanız da fayda var.

KOVA BURCU 

Jüpiter Retro’sunu 1. evinizde yani, kendinizi anlatan kişiliğinizi, özgür iradenizi, egonuzu anlatan 1. evinizde yaşayacaksınız. Birinci ev aynı zamanda kendinizi dış dünyaya yansıttığımız fiziksel görünüşünüz, psikolojik değerleriniz, sizi siz yapan tepkilerinizi anlatır.  Belki de kendinizle alakalı gerçekten geçmişte birçok şansı ve fırsatı kaçırdınız. Yapmak isteyip yapamadığınız, kendinize itibar etme ile ön plana sunma ile alakalı çok fazla imkân geçtiği halde, değerlendirememiş olabilirsiniz. İşte şimdi bunları fark ettiğiniz ve bunların üzerine düşündüğünüz, buna benzer konuların hayatınıza daha fazla girdiği ve size artık yavaşlamaya, temponuzu düşürmeye ve sağlıklı düşünmeye teşvik edilecek bir süreci yaşayacaksınız. Özellikle para kazanma konunuzla alakalı yeni durumları tekrar düşünebilirsiniz. Ve 28 Temmuz'da Jüpiter'in kova burcuna geçmesi ile beraber sizin hayatınızı zorlayan, sizi yoran, almış olduğunuz yanlış kararlarınızı yeniden gözden geçirdiğiniz ve belki de artık buna bir son vermek istiyorum diyerek kendinizi daha stabil bir hale sokma düşüncesine girdiğiniz bir dönem olacaktır. Kısacası abartıdan uzak, daha sakin ve sade bir hayat yaşama konusu üzerine düşünmelisiniz. Bunun yanında sorunlu ve problemli ilişkilerde nihai bir neticeyi bulacaktır. Bitmesi gerekiyorsa bitecek, devam etmesi gerekiyorsa, nerede özverili olunması gerekiyorsa bunun kararı alınacaktır.

BALIK BURCU 

Sevgili Balıklar Jüpiter Retro’sunu 12. eviniz olan bilinçaltınız, psikolojiniz, rüyalarınız, düşmanlarınızı, sırları, gizli konuları, kimsenin görmesini istemediğimiz, ön plana çıkarmadığımız bizi anlatan bir evde gerçekleşiyor. Doğal olarak size hayatın içerisinde kaçırdığınız birçok fırsatı görebilmenize, yeniden işle, ilişkilerle alakalı, yeni bir sayfa açabileceğinizin de müjdesini veriyor. Yeter ki artıları ve eksileri bugüne kadar neydi ve sizin ilerlemenizi engelleyen hangi ruh halinde olduğunuzu bulun. Afaki hayallerden uzaklaşarak ayaklarınızın daha sağlam yere basacak planlara ve projelere yönelin. Jüpiter'in kova burcuna geçmesi ile beraber özellikle sizlerin bilinçaltınızda müthiş bir zenginleşme yaşanabilir ve kendinizi bu anlamda çok daha rahat bir şekilde şifalandırabilirsiniz. Kendinize haksızlık ettiğiniz konular ya da aşırı fedakârlığınızdan kaynaklanan suiistimalleri fark edebilir ve bundan sonra bunları nasıl tolere edebileceğinizi, kendinizi nasıl korumaya alacağınızı fark ettiğiniz ve bunları hayata geçirmek için kararlar almaya başladığınız bir süreç olacaktır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: JÜPİTER, RETROSU, VE, BURÇLARA, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937