google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 14:30 Bu haber 1888 kez okundu
 
KARA PROPAGANDAYA KARŞI 5 SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ!
Ankara, Van, Diyarbakır, Mardin ve Muş Cumhuriyet Başsavcılıkları, TSK'nın yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"yla ilgili, sosyal medyada PKK lehine propaganda yapan ve gerçek dışı bilgi paylaşanlara yönelik soruşturma başlattı.
GÜNDEM Haberi
KARA PROPAGANDAYA KARŞI 5 SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ!

Ankara, Van, Diyarbakır, Mardin ve Muş Cumhuriyet Başsavcılıkları, TSK'nın yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"yla ilgili, sosyal medyada PKK lehine propaganda yapan ve gerçek dışı bilgi paylaşanlara yönelik soruşturma başlattı. Mardin ve Muş'ta 2 kişi gözaltına alındı.

TSK'nın, hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PYD/PKK ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın ardından, sosyal medya hesaplarından terör örgütleri lehine propaganda yapanlar takibe alındı.

GERÇEĞE AYKIRI PAYLAŞIMLARA TAKİP: Ankara, Van, Diyarbakır, Mardin ve Muş Cumhuriyet Başsavcılıklarının yaptığı çalışmaların ardından terör ve terör örgütleri lehine paylaşımlarda bulunanlar ile harekatla ilgili gerçek dışı bilgileri aktaranlara yönelik soruşturma başlatıldı. Başsavcılıklar, Afrin'de çekildiği ileri sürülen ve gerçeği yansıtmayan fotoğraf paylaşımlarını da incelemeye aldı.

YARALI ÇOCUK 2016 GÖRÜNTÜSÜ: Van Erciş Cumhuriyet Başsavcılığının Zeytin Dalı Harekatına yönelik sosyal medyada başlatılan kirli propagandada kullanılan ve 2016'da çekilen yaralı çocuk fotoğrafı paylaşımı da başsavcılıkların yürüttükleri soruşturma arasında yer aldı.

 

MARDİN VE MUŞ'TA KARA PROPAGANDAYA 2 GÖZALTI: Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca bir kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Muş Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında ise bir kişi gözaltına alındı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARA, PROPAGANDAYA, KARŞI, 5, SAVCILIK, HAREKETE, GEÇTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937