google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 11:51 Bu haber 1689 kez okundu
 
KAŞIKÇI'NIN SON RÖPORTAJI ORTAYA ÇIKTI!
SUUDİ ARABİSTAN 'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın bu olaydan 3 gün önce verdiği röportaj ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
KAŞIKÇI'NIN SON RÖPORTAJI ORTAYA ÇIKTI!

BBC'de yer alan haberde, Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın, kaybolduğu 2 Ekim tarihinden 3 gün önce İngiltere'nin başkenti Londra'da bir konferansa katıldığı belirtildi. 

Kaşıkçı, konferans sonrası BBC'ye verdiği röportajda da, "Suudi Arabistan'da büyük bir değişim yaşanıyor. Bu daha önce hiç görmediğimiz bir şey. Eleştiri yapan gazeteciler tutuklanıyor. Tutuklananlar muhalif bile değil. Bu olaylar insanları korkutuyor." görüşünü aktardı. 

SUUDİ ARABİSTAN'A NEDEN DÖNMEDİ: Birçok arkadaşının sebepsiz tutuklandığını duyduğunu ve bu nedenle Suudi Arabistan'a dönmediğini dile getiren Cemal Kaşıkçı"Ben sadece bir gazeteciyim. Konuşma, yazma özgürlüğüne sahip bir gazeteciyim. Washington Post gazetesi bana bir alan verdi ve ben de orada düşüncelerimi özgürce yazıyorum. Keşke bu fırsat bana kendi ülkemde verilseydi." ifadelerini kullandı. 

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Kaşıkçı, geçen hafta salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: KAŞIKÇI'NIN, SON, RÖPORTAJI, ORTAYA, ÇIKTI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937