Haber Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 11:03 Bu haber 613 kez okundu
 
KATAR'DAN 3 ÜLKEYE ÇAĞRI!
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn liderlerinin ailelerin insani durumlarının gözetilmesi konusundaki talimatlarına Katar'dan tepki geldi.
DÜNYA Haberi
KATAR'DAN 3 ÜLKEYE ÇAĞRI!

Katar hükümetine bağlı Ulusal İnsan Hakları Komitesi, söz konusu 3 ülkenin liderlerinin, Katar ile yaşanan krizden etkilenen ailelerin insani durumlarının gözetilmesi konusundaki talimatlarını yaptığı yazılı açıklamayla değerlendirdi.

'DERHAL YERİNE GETİRİN'

"Katar'a yönelik abluka kapsamındaki keyfi uygulamalar, seyahat, oturum, özel mülkiyet, ifade özgürlüğü, dini ritüellerin uygulanması, çalışma, eğitim ve sağlık alanlarında ihlallere yol açtı. Katar'a destek verenlere yönelik cezalar ise basın ve ifade özgürlüğüne darbe niteliğindedir." ifadelerine yer verilen açıklamada, diplomatik boykot uygulayan ülkelere, uluslararası örften ve insan hakları alanında imzaladıkları sözleşmelerden doğan yükümlülüklerininin derhal yerine getirme çağrısı yapıldı.

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreynli liderler, Katar'la yaşanan krizden etkilenen ailelerin insani durumlarının gözetilmesi talimatı vermişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KATAR'DAN, 3, ÜLKEYE, ÇAĞRI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937