google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
22 Temmuz 2015 - Çarşamba 11:27 Bu haber 2615 kez okundu
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN O İKİ İSME KÖTÜ HABER!
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Battal İlgezdi ve Murat Hazinedar'ın usulsüz mal edinme iddiasıyla ilgili olarak son noktayı koydu: Gereği yapılır!
GÜNDEM Haberi
KILIÇDAROĞLU'NDAN O İKİ İSME KÖTÜ HABER!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile ilgili usulsüz mal edinme iddialarına ilişkin Habertürk’e konuştu.

Kılıçdaroğlu, İlgezdi’yle ilgili iddialara ilişkin olarak, “İşin doğrusu şu: CHP’li belediyeler suçlandığı zaman gayet açıklıkla gittiler savcılığa; ‘Aleyhimize soruşturma açın’ dediler. Bu yürekliliği bütün belediye başkanlarının göstermesini isterim. İşin özü budur. Kendisine güvenen herkes bu yola başvurursa o zaman bütün sorun çözülür” dedi.

İLKESEL YAKLAŞIM:

Bu ilkesel yaklaşımın bütün belediyeler için geçerli olması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Hesap vermekten korkmamalılar. Gitmeliler, büyük bir cesaretle hesap vermeliler. Bunu yaptığımız zaman Türkiye’de pekçok sorun kendiliğinden çözülecektir” diye konuştu.

HALKIN TERCİHİNE BAĞLI:

Şişli’de yaşanan olayda Hayri İnönü’nün başvurularına mahkemenin ret yanıtı verdiğini ve eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün hukuk nezdinde aklanmış olduğunu hatırlattığımızda Kılıçdaroğlu, “Sonuçta bir sürü dedikodu üretiliyor. Bunlar ne kadar doğrudur yanlıştır, halkın tercihine bağlı. Aklanmanın bir yolu vardır, o da mahkemelerdir. Sizin aleyhinize bir durum çıkarsa o zaman gereği yapılır” dedi.

İHRAÇ YOLU AÇIK:

Kılıçdaroğlu, yargıda aleyhlerinde bir durum çıkarsa CHP’li belediye başkanları için ihraç yolu başta olmak üzere parti disiplin kurallarını işletir misiniz?” soruma da kesin bir dille yanıt verdi ve “Elbette hiç kimsenin tereddüdü olmaz. Biz yargıya boşuna başvurmuyoruz” dedi.

Kaynak: (haber7) - haber7.com Editör:
Etiketler: CHP, Lideri, Kemal, Kılıçdaroğlu, Battal, İlgezdi, Murat, Hazinedarın, usulsüz,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937