google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 15:23 Bu haber 4652 kez okundu
 
KLİMA ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK 7 NOKTA!
Klima, sürekli alışveriş yaptığınız ürünlerin başında gelmediği için yeni bir klima satın alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için listeledik. Detaylar haberdesifre.com'da
BİLİM TEKNOLOJİ Haberi
KLİMA ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK 7 NOKTA!

Klima, sürekli alışveriş yaptığınız ürünlerin başında gelmediği için yeni bir klima satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda zihniniz yeterince berrak olmayabilir. İşte tam da bu noktada  klima alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken 7 önemli noktayı sizler için listeledik.

Enerji tasarrufu

Modern dünya elektrik üretimi ve tüketimi konusunda sürdürülebilir teknolojileri tercih ediyor. Elektrik üretimi konusunda yenilenebilir enerji kaynakları tercih edilmeye başlanırken elektrikle çalışan ürünlerin de olabildiğince az enerjiyle daha etkin hizmet sunması bekleniyor. Bu kapsamda düşünecek olursanız enerji tasarrufu sağlayan bir klima tercihi karbon ayak izinizi azaltacaktır.

Hava kalitesi

Almayı düşündüğünüz klimanın özelliklerine bakarken hava kalitesini nasıl sağladığına dikkat etmelisiniz. Bir klimanın hava kalitesini yükseltmesi güçlü bir filtre sistemine sahip olması gerekir. Ortamdan aldığı havadaki toz ve kokuyu tekrar aynı ortama verip vermediği noktası, karar verirken mutlaka aklınızda tutmanız gereken temel özelliklerden biridir.

Çevrecilik

Klimanın enerji tasarrufu özelliği kadar içinde kullanılan akışkan maddenin de çevreye etkisi göz önünde bulundurulmalı. Artık yeni tip klimalarda dünyanın her yerinde kullanılan ve florlu seragazı emisyonunu azaltan R32 yeni nesil soğutucu akışkan sistemlerinin tercih edildiği klimalar listenizde geçer not almalıdır.

Sessizlik

Evde en çok konfor aradığınız zamanlarda klimayı çalıştırmakla sessizlik arasında tercih yapmak istemezsiniz. Isınma ve soğutma ihtiyacınızı karşılarken minimum sesle çalışan klimaları tercih etmelisiniz.

Hassas sıcaklık ayarı

Isıtma veya soğutma tercihinizde daha hassas ayarlamalar yapmak istediğinizde bu talebinize cevap veren bir klimayı tercih etmelisiniz. Öyle ki ortamda kendi htiğinize en yakın ısıyı hesaplayıp size sunabilen veya 0,5 derecelik sıcaklık ayarına kadar izin veren klimalar mevcuttur.

Estetik tasarım

Verimlilik özelliklerinin yanı sıra bir klima estetik açıdan dan size güzel gelmelidir. Zamanın ruhuna uygun ebatlara ve tasarım ögelerine sahip bir klima, evinizde uzun süre hem işleviyle hem de şık tasarımıyla size mutlu edebilir.

Garanti süresi

Alacağınız klimanın diğer özelliklerinin yanı sıra satın alma sonrası size verilecek teknik destek ve garanti süresi de önemlidir. Klimada oluşabilecek arızaların hızlı bir biçimde tüketilebilmesi, yetkili servislere erişimin kolay olması ve garanti süresinin makul düzeylerde bulunmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KLİMA, ALIRKEN, DİKKAT, EDİLECEK, 7, NOKTA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937