google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 08:50 Bu haber 2781 kez okundu
 
KOÇ DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİSİ...
Astrolog, yazar Filiz Cansever 20 Ekim'de gerçekleşecek olan Koç dolunayı ve bu bu dolunayın burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
GÜNDEM Haberi
KOÇ DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİSİ...

20 Ekim 17.58’da Koç burcunun 27 derecesinde bir Dolunay meydana gelecek. Bu koç dolunayında hem Mars’ın hem Plüton’un sert açıları görünüyor. Yani hem Marsiyen hem de Plütonik bir dolunay demek doğru olur sanırım diyen Astrolog, yazar Filiz Cansever Haber Deşifre'ye Koç dolunayı ve bu dolunayının burçlara olan etkisini anlattı.

BU DOLUNAYDA BAŞLANGIÇ VE BİTİŞLERE TANIKLIK EDECEĞİZ

20 Ekim 17.58’da Koç burcunun 27 derecesinde meydana gelecek olan Koç Dolnayında başlangıçlara ve bitişlere tanıklık edeceğiz. Her dolunay bir tamamlanmadır ve bu dolunayda da hayatımızın tamamlanması gereken noktada bitişler ve akabinde başlangıçlar olacak. Bir şeyin bitmesi gerekiyordur hayatınızda yeniliklerin olması için. Koçun enerjisi ile birleşince bu durum, doğal olarak risk almak isteyeceğiz, cesurca girişimlerde bulunabileceğiz ev bu durum mücadele etmemizi gerektirirken bazı tartışmaları da yanında bize sunacak. Bu nedenle sakinliği korumak ve fevri hareketlerde bulunmamak çok önemli.  Çünkü hiç ummadığınız sonuçlarla karşılaşılabilir.  Plüton’un etkisini göz önünde bulundurursak geçmişin öfkesi, içimize attığımız, kendimizden bile sakladığımız konular ortaya dökülebilir. Ama dediğim gibi tefekkürde kalır, sakinliğinizi ve sabrınızı elden bırakmazsanız işler daha kolay olur ve sizin kontrolünüzde kalabilir bazı olaylar. Yoksa hayatınızda bitişler sert olabilir ki, buna gerek yok.

Koç dolunayı aslında bizi etkisine aldı ve 15 gün daha etkisini devam ettirecek. Hayatlarımızla ilgili büyük değişimler bizleri bekliyor. Bu değişimlere sizler niyet edin ve nasıl olmasını istiyorsanız öyle yönlendirin. Yoksa hayat sizden seçmediğiniz ve istemediğiniz bedeli alır. Neler yapmalısınız ve neler yapmamalısınız bunun ayrımına iyi varmanız gerekiyor.

Biliyorsunuz koç aceleci, telaşlı, fevri bir burçtur. Bu da demektir ki elimize, dilimize, belimize iki kat dikkat etmemiz gerekir. Tek güzel tarafı sanırım, artık kafamızda dağınık, karışık kararsız kaldığımız her şeyi netleştirecek koç dolunayı.

Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burçlarının 24- 28 dereceleri arasında Güneş, Ay, yükselen ve kişisel gezegenleri olanlar için Dolunay mücadele, sorumluluklar ve kontrol dışı gelişmeleri meydana getirebilir. Biraz krizlere açık bir dönem…

Güzel olan bir şey daha varsa, Merkür Retro’su nihayet artık son buluyor. Askıda kalmış, yarım kalmış, tıkandığını htiğiniz iletişimsel konularda artık normale dönebilir. Bu nedenle sakinliği koruyarak kararlar alın ve içinizden en az 10 a kadar saydıktan sonra ifadelerde bulunun. Bunu neden söylüyorum, çünkü geçen ay hangi konularda kısıtlandığınızı, baskılandığınızı, zorlandığınızı düşünüyorsanız ya da yaşadıysanız bu günlerde bu konular tamamlamanız için tekrar karşınıza gelebilir. Size yarım kaldı bunu tamamla ki, yoluna rahat devam et diyecek.

YÜKSELEN KOÇ

Koç dolunayını birinci evinizde yaşayacaksınız sevgili koçlar. Sizin hayatınızın genelini etkileyecek bir dolunay bu. Ve siz başkahramanısınız bu dolunayın. Kendinizi ispatlamak hem maddi konularda, hem ilişkilerde, hem aile, sosyal çevre, iş ve kariyer konuları gibi her alanda bir mücadele verebilirsiniz. Ama en çok da ikili ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekir. Sizleri ilgilendiren daha çok kişisel kararlara almaya yönelik bir enerjiniz olabilir. Yani ilişkinizde neleri yapmak istediniz ama yapamadınız? Nasıl davranmak, hangi kararları almak istediniz olmadı, işte şimdi cesaretle bunu eleme dökmek isteyebilirsiniz. Özgür olmak, özgürce davranmak istediğiniz için bu dönem iş ve özel hayatınızda kriz yaratabilir. Ama unutmayın ki, her kriz bir fırsattır ve sizin için bu dolunay yenilenme, toparlanma zamanı da olabilir. Hayata nereden baktığınıza bağlı olarak tabi. Yıkıcı mı, yapıcı mısınız?

YÜKSELEN BOĞA

Sizin 12. Evinizde yaşayacağınız bir dolunayla karşı karşıyasınız. Bilinçaltı konuları, sırlar, sağlık, ruhsal durumlar, psikolojiniz tamamı ile gündeminiz olabilir sevgili boğalar. Sizin kontrolünüzde bile olmayan bazı konular karşınıza kriz gibi bir anda gelebilir. Bu bilinçaltınıza ne attığınıza bağlı. Kötü negatif, korku ve öfke gibi duygularsa bu ani patlamalara neden olabilir. Ruhunuzu oldukça yorgun hissedebilirsiniz. Yalnız kalmak, kabuğunuza çekilme ihtiyacınız olabilir. Bunu kendinizi yenileme dönemi olarak görmenizi tavsiye ederim. Kendinize sorun bakalım, bu güne kadar ruhunuzu besleyecek neler yaptınız, neler yapmadınız, niyetlendiniz ama ertelediniz. Çünkü ruhun istekleri bu dönem sizin gözünüze sokacak bu istekleri. O sokmadan siz şimdiden düşünüp eylem adımlarınızı planlayın ki, isteğiniz dışında bedel ödemeyin. Kısacası bu dolunayı mola zamanı gibi görün. Sanki uzun bir yolculuktaydınız ve yoruldunuz, bir yerde ihtiyaç molası veriyor, yakıtınızı koyuyor ve yola böylece daha güvenli devam edebiliyormuşsunuz gibi.

YÜKSELEN İKİZLER

Sizlerin 11. Evinde bu dolunayın etkileri yaşanacak sevgili ikizler. Yani hedefleriniz, sosyal çevreniz, kariyerden elde edilecek paralar, gruplar, dernekler gibi alanlarınızda bazı sorunlar yaşama ihtimaliniz var. Bu konularla ilgili bazı kararlar almanız gerekecek olabilir. Belki de epey bir zaman önce arkadaş çevrenizde elemelere başladınız bile. Hal böyleyse kimlerin hayatınızda olması gerekiyor, kimler sizi yoruyor ve zorluyor bunun kararını vererek ihlas ile yollarınızı ayırmaya niyet edin ki, kötü ayrılıklar olmasın. Tabi finansal anlamda bazı krizler yaşayabilirsiniz. Temkinli olmanızda harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Bununla beraber bir proje, iş ya da beklenti içindeyseniz epey bir zamandır bu dönemde o netleşebilir. Siz artık o işin başına geçebilir ya da işi bitirip tamamlayarak teslim aşamasına gelebilirsiniz. Çünkü yaşanılacak olan bu alanlardaki bazı sorunlar sizi gelecek planlarınızı yeniden gözden geçirmek zorunda bırakabileceği için harekete geçmek isteyeceksinizdir. Özellikle ilişkilerle ilgili sorunları olanlar yüzleşmelerde yaşayabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Sizlerin 10.evi etkilenecek sevgili yengeçler. Buda demektir ki iş, kariyer hayatınız ön planda olacak bu dönemde. Yani kariyerinizle ya da işinizle ilgili bazı sıkıntılarınız ya da eksikleriniz varsa bu dönem netleşme zamanı. Buda biraz gerilimli olabilir. Ama siz sakinliğinizi koruyarak, ailenizle ilişkilerinizde denge kurarak ilerlerseniz en az sıkıntıyı yaşayacaksınız demektir. Eğer işinizde başarılı olmak istiyorsanız önce aile hayatınızı düzen koymalı, sorumluluklarınızı yerine getirdiğinizden emin olmalısınız.  Belki de epey bir zamandır ailenizi ilgilendiren bazı konularda elinizi taşın altına koymanız gerekiyordu, erteledikleriniz vardı. Şimdi bunları düşünüp nasıl eyleme geçeceğinizi planlayın. Arkasından işinizde düzelmeler olacaktır.  Bu dönem sizin yeni karalar aldığınız, yeni başlangıçlar için bir şeylere veda edeceğiniz bir dönem. Bunu iyi değerlendirin. Özellikle patronlarınızla, otorite olarak gördüğünüz kişilerle gerilim yaşamamak adına sakin olun ve az konuşun. Karar verirken de adil olmaya özen gösterin.

YÜKSELEN ASLAN

Sizlerin 9 evinde yaşanacak bir dolunayınız var sevgili aslanlar. Seyahatler, uzak mesafeler, hukuksal konular, eğitim öğretim hayatı, hayata bakış açınızla ilgili değişimler ve gündemleriniz var. Bu konularla ilgili yeni başlangıçlar aşamasında olabilirsiniz. Belki de epeydir bunu hissediyor ve bir eyler yapmak adına adım bile atmış olabilirsiniz. Basın, yayın sosyal medyayı da ilgilendiren bir alan olduğu için de, aklınıza yeni fikirler gelebilir ve eyleme geçebilirsiniz. Eğer yurt dışı işiniz varsa, beklediğiniz bir konu ya da beklentiniz varsa netleşecek ve tamamlanacaktır bu dönemde.  Belki de uzak bir yere gitmeyi düşünüyordunuz ve ertelediniz. Bunu da yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda yolculukta dikkatli olmalısınız, çünkü kazalara da açık olabilirsiniz.  Özellikle sizden uzakta yaşayan tanıdıklarınızla ilgili bazı gerilimlerde olabilir. Sakinliğinizi koruyun derim. Yaşadıklarınız hayat felsefenizin biraz daha derinleşmesine, değişmesine de neden olabilir.  Belki de tam bir fanatiğe dönüşebilirsiniz. İnandığınız konularda değişim yaşamanız muhtemelken, koçun ateşi ile aşırı savunmacı da olabilirsiniz.  Bu nedenle hayati konularda ani kararlar almamaya özen gösterin.

YÜKSELEN BAŞAK

Sizin 8 evinizde yaşayacağınız bir dolunayla karşı karşıyasınız. Alacak verecek, borç, krediler, vergi, pirim, nafaka, ortaklı paraların idaresi konusunda tamamlanmalarınız olabilir.  Belki de bu konularla ilgili yeni düzenlemelere gideceksinizdir.  Yani sizin için bu konularla ilgili yaşadığınız her ne varsa sayfa kapanıyor yeni bir dönem başlıyor sizin için. Belki de başkaları aracılığı ile para kazanıyordunuz bu dönem bitebilir. Banka borçlarınızı kapatabilirsiniz. Buda maddi anlamda, finansal anlamda yeni girişimleriniz olabilir anlamına geliyor. Aslında daha çok sizin hayatınızda yeni ilerlemeler kaydedeceğiniz bir dönem gibi duruyor. Alacak verecek dengesi konusunda bazı yeni ve önemli kararlar alabilirsiniz.  Belki de her zamankinden daha fazla çalışmanız gerekebilir.  İkili ilişkilerinize ve çocuklarınıza karşı daha anlayışlı olmalısınız çünkü bu konularda krizlerde yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ

Sizlerin 7 evinde dolunay gerçekleşiyor sevgili teraziler. İkili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklarla ilgili konular, sözleşmeler, anlaşmalar, hukuksal konular gündeminiz olacak ve bu konularla ilgili kafanızda sorular varsa netleşecektir. Yani tamamlanmalar yaşayacağınız konular bunlar olacaktır. Eşinizle, ortağınızla, partnerinizle tartışmalar ortamlar olma ihtimali olduğu için sabırlı ve sakin olun. Sakarlıklar ve sakatlıklar haftasında olduğumuzu göz önünde bulundurarak az konuşun ve acele kararlar almayın.  Belki de hayat arkadaşınızın sizden beklentileri vardır, yardım etmeniz gerekebilir. Dengeleri koruyun ve sadece kendinize odaklı değil de karşınızdaki kişiyi de düşünerek hareket edin. Tabi biraz da trafiğe dikkat etmek gerekebilir. Aceleci ve telaşlı koşturmalı olmamaya çalışın. Özellikle ilişkiler ama birçok konuda, özellikle kafanızın karışık olduğu konularda netleşmeler yaşayabilirsiniz.  Belki de bir eğitime başladınız ya da terapi görüyor olabilirsiniz. İşte bu anlamda da daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP

Sizin 6 eviniz etkilenecek bu dolunayda. Yani iş ev iş koşullarınız, iş arkadaşlarınız, günlük hayatın ritmi ve alışkanlıklarınızda değişimler tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Günlük hayatınızın içinde sorumluluklarınızda hatta işinizle alakalı konulardaki sorumluluklarınızda da artışlar yaşayabilirsiniz.  Temponuz biraz hızlanacak diyebiliriz aslında. Buda size kriz olarak yansıyabileceği için sakinliğinizi koruyacak, veriminizi arttıracak, bazı çalışmalar yapın derim. Çünkü sizin kontrolünüzde olmayan konularla da karşılaşabilirsiniz. Bunun içinde güçlü bir zihinsel hâkimiyet gerekecektir. Eğer çok zorlanırsanız, bunun geçici bir süreç olduğunu yorucu enerjinin biteceği konusunda kendinize telkinler verin. Belki de yaşam sitilinizi değiştirerek bu durumu kontrol altına almak isteyebilirsiniz.  Ev hayvanları da bu evle ilgilidir. Belki bir evcil hayvan almak isteyebilirsiniz. Sizin için iyi olabilir. Birde sağlık konusu bu evin içinde yer aldığı için özellikle baş bölgesindeki organlarınızın sağlığına imtina edin.

YÜKSELEN YAY

Sizin 5 eviniz etki altında sevgili yaylar. Yani aşk hayatınız, çocuklar, aileden gelen kazançlarınız, yaratıcı çalışmalarınız, şans oyunları ve hayat neşeniz bu ev konuları içinde yer alır.  Bu da demektir ki, aşk hayatınız canlanabilir, yeni bir ilişki başlayabilir ya da olanı bitirebilirsiniz.  Var olan ilişkinizde inişler çıkışlar olabilir.  Çocuklarınızla ilgili konularda yeni ve farklı bir bakış açısı ile olaylara yaklaşmanız gerekebilir. Sizi kızdıracak, öfkelendirecek bazı durumlarda olabilir. Sakinliğinizi korumanız önemli. Mücadele etmeniz gereken, daha cesurca kararlar almanız gereken bir zaman dilimi çünkü. Özellikle şans oyunlarında risk almak isteyebilirsiniz ama bu sizin için çok da yarar sağlamayabilir. Uzak kalmanızda düşünerek karar vermenizde, en azından birkaç hafta beklemenizde yarar var. Mesela hayatınızla ilgili yeni hedefler belirleyebilirsiniz bu dönemde. Sizi zorlayan, endişelendiren konulardan uzaklaşmak ve daha sakin düşünmenizi sağlamak, kaybettiğiniz enerjini kazanmak için hayatın eğlenceli, keyifli taraflarına odaklanmanız sizin için iyi olacaktır. Uykunuza, sağlığınıza, sevgilinize, çocuklarınıza, özellikle de kendinize iyi davranın.

YÜKSELEN OĞLAK

4. eviniz etki altında sevgili oğlaklar. Yani ev, aile, ebeveynler, emlak alım satım, öz güven, öz değer konuları gündeminiz olacak.  Bu konularla ilgili tamamlanmalar ve yeni başlangıçlara gebesiniz. Belki taşınabilirsiniz, evinizi satabilir ya da ev alabilirsiniz. Bununla alakalı bazı zorlayıcı sorumluluklarda sizin üstünüze binebilir. Ev içinde tadilat tamirat gibi işlerde gündeme gelebilir. Bu zorlu bir dönem. İşinizle alakalıda değişim olabilir hayatınızda. Bu sizin sonraki yıllarınızda önemli aşamaya gelmeniz için gerekli ama zorlayıcı, sabretmeniz gereken bir zaman.  Belki işteki görev yeriniz değişebilir ya da iş yeriniz değişebilir. Özellikle aile içi konularda bazı gerginlikler yaşama ihtimaliniz de var. Mesela bazı kararlar almanız gerekebilir ama bu konu hakkında hem fikir olamayabilirsiniz.  Siz farklı bir şey karşınızdaki farklı bir şey söyleyerek ortak nokta bulmakta zorlanabilirsiniz. Böyle zamanlar yaşadığınızda derin nefes alın ve 24 saat geçmesini bekleyin ve gerçekten ne anlatmak istiyor karşınızdaki anlamaya çalışın. Bakış açınız değişirse olaylara yaklaşımınızda değişir, huzursuzluğunuzda. Kısacası denge burada da önemli. Ama denge kuracağım diye dengenizi iyice kaybetmeyin de.

YÜKSELEN KOVA

3. eviniz etkilenecek sevgili kovalar. İletişim, kardeşler, yakın arkadaşlar, kuzenler, kısa seyahatler, yazılı sözlü her türlü iletişim, eğitim öğretim hayatımızı anlatır bu ev. Yani bu konularla ilgili tamamlanmalar, yeni başlangıçlar var diyebiliriz.  Mesela yeni bir eğitime başlayabilirsiniz, yarım bıraktığınız eğitimi tamamlama kararı alabilirsiniz, belki de güzel ve sizi sevindirecek, biraz da zorlayacak bir çalışmaya başlayabilirsiniz.  Ama dikkat etmeniz gereken bir durum varsa bir o kadarda öfkeli ve sinirli, telaşlı olabilecek olmanız. Kardeşlerinizle, arkadaşlarınızla, komşularınızla tartışmalar gündeme gelebilir. Bazı kişilerin hayatınızdan gitmesi gerekiyorsa bu durum buna da vesile olabilir. Ama yine de kalp kırmamaya, kapıları sert kapatmamaya dikkat edin. Bunun içinde sabırlı ve sakin olmanızı sağlayacak ne biliyorsanız uygulayın. Hatta bu 15 gün bu tarz kişilerle hiç görüşmeyin.))) sonrasından sizden intikam almak isteyen kişilerle mücadele etmek zorunda kalmayın. Arkanız iş çevirerek tuzağa çekilebilirsiniz. Bu nedenle bakış açınızı değiştirin, sağlıklı kararlar alın ve kimseyi kırmadan dökmeden yolunuza devam edin. 

YÜKSELEN BALIK

Sevgili balıklar 2 evinizden dolunay enerjisini alacaksınız. Bu ev para kaynaklarımızı kullanma, idare etme, öz güvenimizi kazandığımız finans evidir. Bu konularda tamamlanmalar ve yeni başlangıçlar var demektir bu. Mesela yeni gelir kapısı oluşabilir. Yeni bir şeylere sahip olmak için harcama yapabilir ve bu durumda hesap olmayan bir para çıkışı anlamına geldiği için sizi biraz zorlayabilir. Eğer bazı borçlanmalarınız varsa bunları nasıl kapatacağınızın çözümleri krizlerin ardından belirebilir. Ama doğru tarafa bakmanız gerekecek. Yani sorun odaklı değil çözüm odaklı yaklaşımınız burada kilit nokta olacak. En güzel tarafı ise gelirinizi arttıracak önceden düşündüğünüz ama eyleme geçme cesareti bulamadığınız konularda yüreklenecek olmanız. Belki de çok önceden yapmanız gerekiyordu hep ertelediniz. Şimdi zamanı. Bunun yanında yakın arkadaş çevrenizden bazı elemelerde yapabilirsiniz. Bunun yıkıcı gerçekleşmemesine dikkat edin. Ne zaman kime ihtiyacımız olacağı belli olmaz ve bu dönemler acele verilen kararların sıkıntılarını yaşayabileceğimiz zamanlardır. En azından 15 gün bu enerjinin geçmesini bekleyebilirsiniz.

Giderleri azaltırken geliri arttırmaya yönelik kararlar verilecek. Arkadaşlarla ilgili alma-verme dengesinin sorgulanacağı durumlar gündeme gelebilir. Bu dönemde sert sözlerden ve bağımlılıklardan uzak durmaya dikkat edilmeli.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOÇ, DOLUNAYI, VE, BURÇLARA, ETKİSİ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937