google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 14:10 Bu haber 10443 kez okundu
 
KONUT KAMPANYASINDA DOLANDIRILMAYIN UYARISI!
Emlak Konut GYO ile Gayrimenkul ve GYODER üyesi 39 proje geliştiricisi firmanın 86 proje için 56 bin konutu bir ay süre ile 120 ay vade ve yüzde 0.70’lik faiz oranıyla satışa sunduğu kampanya için fırsatçılık yapmak isteyenlere karşı tüketiciye uyarılar geldi.
EMLAK Haberi
KONUT KAMPANYASINDA DOLANDIRILMAYIN UYARISI!

Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, tüketicilerin ilgilendiği proje için satıcıya mutlaka yapı ruhsatı olup olmadığını sorması, yapı ruhsatı olmayan projeden konut alınmaması gerektiğini vurguladı. Tüketicilerin beğendiği konut projelerinde banka kredisinin kullanıldığına ayrıca önem vermesi gerektiğini belirten Kolçak “Tüketici, bankadan kredi kullanmasa bile proje için banka kredisi sözleşmesi imzalanıp imzalanmadığına dikkat etmeli. Ayrıca, senetler mutlaka nama düzenlenmeli ve her bir taksit için ayrı senet yapılmalıdır” dedi.

Gayrimenkul Hukuk Enstitüsü Başkanı Ali Yüksel ise “Sözleşmede 120 metrekare yazıyor. Ama tahsis edilen deponun da buraya dahil edildiğini görüyorsunuz. Özellikle dublekslerde sıkıntı çıkabiliyor” dedi.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emlak, Konut, GYO, Gayrimenkul, GYODER, üyesi, 39, proje, geliştiricisi, firmanı
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937