google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 17:47 Bu haber 3547 kez okundu
 
KREDİ KARTLARINDA YÖNETMELİK DEĞİŞİYOR
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kredi kartı ile ilgili yeni bir yönetmelik taslağı hazırladı.
EKONOMİ Haberi
KREDİ KARTLARINDA YÖNETMELİK DEĞİŞİYOR

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarında hava yolu ve konaklama harcamalarında taksit sayısı üst sınırının 6'dan 9'a çıkarıldığını açıkladı.

BDDK’nın kredi kartlarında yönetmelik değişiklik taslağı ile kredi kartlarıyla yapılacak havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurtiçi harcamalarında 6 ay taksit sınırı 9 aya çıkarılacak.

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin yedinci fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirildi.

Elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı ay, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır.”

Bu kapsamda, Banka kartları ve kredi kartlarında yapılan yönetmelik değişikliği ile kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı ay taksit uygulamasına devam edilmesi, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda ise altı ay olan taksit sınırının dokuz aya çıkarılması öngörülmekte.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: KREDİ, KARTLARINDA, YÖNETMELİK, DEĞİŞİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937