google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 11:37 Bu haber 1136 kez okundu
 
KUDÜS DİRENİŞİNİN SEMBOLÜ CUNEYDİ İÇİN TÜRKİYE'DEN BİR HAMLE DAHA!
Türkiye'den bazı sivil toplum kuruluşları, Kudüs direnişinin sembolü olan 16 yaşındaki Fevzi Cuneydi'nin amcası Reşat Cuneydi'ye bir destek mektubu göndererek pazar günü Ankara'da düzenlenecek olan Kudüs mitingine davet etti.
GÜNDEM Haberi
KUDÜS DİRENİŞİNİN SEMBOLÜ CUNEYDİ İÇİN TÜRKİYE'DEN BİR HAMLE DAHA!

Memur-Sen, Hak-İş, İHH İnsani Yardım Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Cihannüma ve ÖNDER gibi sivil toplum kuruluşları tarafından kendisine gönderilen destek ve davet mektubunu alan amca Reşat Cuneydi, yaptığı açıklamada, vize alabilir ve İsrail makamları ülkesinden çıkışı konusunda herhangi bir engel getirmezse Ankara'daki mitinge katılacağını söyledi.

"DUYGULARIMI İFADE ETMEKTE ZORLANIYORUM"

Türkiye'den aldığı bu davetten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten amca Reşat Cuneydi, "Türkiye'den bana gelen bu davetten büyük memnuniyet duydum. Duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. Vizem çıkar ve İsrail makamları sınırdan geçişime izin verirse mitinge katılacağım inşallah. Türkiye'deki kardeşlerimin bana sağlayacağı bu fırsat sayesinde çocuklarımızın işgal güçleri tarafından nasıl bir muameleye maruz kaldığını, özgür bir yaşamdan ve normal hayat koşullarından ne şekilde mahrum bırakıldığını anlatma ve tüm dünyaya bu çığlığımızı duyurma fırsatı bulacağım." dedi.

Türkiye'den aldığı bu destek ve davet mektubunun kendisini çok mutlu ettiğini kaydeden amca Cuneydi, "İşgale karşı mücadelemize devam edeceğiz. Mescid-i Aksa ve Kudüs başta olmak üzere tüm mukaddesatımıza yapılan saldırılara hem kalbimizle hem de dilimizle karşı koyacağız." diye konuştu.

BİR HAFTADIR ASKERİ CEZAEVİNDE

Kudüs direnişinin sembolü haline gelen Filistinli Fevzi Cuneydi, geçen perşembe günü işgal altındaki Batı Şeria'nın El-Halil kentinde "gözleri bağlanarak" çok sayıda İsrail askeri tarafından gözaltına alınmış, bu görüntü sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Pazartesi günü askeri hakim karşısına çıkan Cuneydi'nin gözaltı süresinin üç gün uzatıldığı açıklanmıştı.

Dün yeniden mahkemeye çıkarılan Cuneydi'nin gözaltı süresi bir kez daha kadar uzatıldı. On altı yaşındaki Cuneydi pazartesi günü yeniden askeri hakimin karşısına çıkarılacak.

Askeri savcının dün mahkemeye sunduğu iddianameye göre Cuneydi "İsrail askerlerine taş atmak" ile suçlanıyor. Kudüs direnişinin sembolü Cuneydi ise bu iddiayı reddederek, ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıktığı esnada çok sayıda askerin üzerine çullandığını ve gözleri kapalı şekilde gözaltına alındığını belirtiyor.

habertürk

Kaynak: Editör:
Etiketler: KUDÜS, DİRENİŞİNİN, SEMBOLÜ, CUNEYDİ, İÇİN, TÜRKİYE'DEN, BİR, HAMLE, DAHA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937