google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
12 Ağustos 2015 - Çarşamba 13:54 Bu haber 1614 kez okundu
 
KYK BURSLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? NE KADAR ÖDENECEK?
KYK burs başvuruları için tarih belli oldu. KYK burs başvuruları Ekim ayında yapılacak. Peki kim ne kadar KYK bursu alacak, ödemeler ne zaman başlayacak?
GÜNDEM Haberi
KYK BURSLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? NE KADAR ÖDENECEK?

KYK yurt başvurularının başlaması ardından gözler KYK burs başvurularında.

Peki KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK 2015 burs ödemeleri ne zaman yapılacak? KYK 2015 burs miktarı ne kadar? sorularının yanıtı Kredi ve Yurtlar Kurumu-KYK'dan geldi. 

KYK BURS BAŞVURULARI EKİM 2015'TE

KYK üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları ekimde alınacak. Kredi ve bursa hak kazanan öğrencilere ödemeler, Ocak 2016'dan itibaren gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, KYK yurtlarına başvuruların başladığı, burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntıların ise ilerleyen dönemde "www.kyk.gov.tr" internet adresi ile "@GSBYurtkur" sosyal medya hesabından da yayımlanacağı belirtildi.

KYK BURSLARI OCAK 2016'DA ÖDENMEYE BAŞLANACAK 

Üniversite öğrencileri için burs ile kredi başvurularının ekimde başlayacağı bildirilen açıklamada, 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ocak 2016'dan itibaren ödeme yapılacağı kaydedildi.

KYK 2015 KİM NE KADAR BURS ALABİLECEK? 

Bu yıl itibarıyla 996 bin 312'si öğrenim kredisi, 353 bin 722'si burs olmak üzere toplam 1 milyon 350 bin 34 öğrencinin bu imkandan yararlandığına işaret edilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

"Lisans öğrencilerine aylık 330, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 lira veriliyor. Öğrenciler, kredi-burs miktarını üniversiteyi bitirdikten 2 yıl sonra geri ödemeye başlıyor. İşe başlayamayan öğrenciler borcunu erteletebiliyor."

KYK'nın öğrencilere barınma, kredi ve burs imkanı sağlamanın yanı sıra beslenme yardımı yaptığı kaydedilen açıklamada, kurumun yurtlarında kalan öğrencilerin bu kapsamda ayda 240 lira aldığı bildirildi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: KYK, burs, başvuruları, için, tarih, belli, oldu, KYK, burs, başvuruları, Ekim,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937