google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 12:29 Bu haber 2825 kez okundu
 
LUCESCU YENİLGİNİN NEDENİNİ AÇIKLADI!
İzlanda'ya 3-0 yenilerek Dünya Kupası'na katılma şansını kaybettiğimiz maçtan sonra, Lucescu sorunun futbolcularda olduğunu belirtti.
SPOR Haberi
LUCESCU YENİLGİNİN NEDENİNİ AÇIKLADI!

İzlanda karşısında alınan farklı yenilginin faturası, teknik direktör Mircea Lucescu'ya kesildi.

Ay-yıldızlı ekibin teknik patronu Lucescu, tecrübenin yeterli olacağını düşünüp, elindeki kadroyu bu şekilde oluşturdu. Hırvatistan karşısındaki kadrodan memnun kalan ve gençlerden çok, yıldız isimlere yönelen Rumen teknik adam, bu şekilde İzlanda'yı devirebileceğini düşündü.

TECRÜBELİ FUTBOLCULAR YANILTTI

 

Üstelik, Lucescu'ye yönelik en büyük eleştiri, Mehmet Topal'ın stoper oynayıp, gerçekten bu görevi yapan Serdar Aziz'in tribünde, Ömer Toprak'ın ise kulübede olmasıydı. Karşılaşmanın ardından yöneticilerle ayaküstü sohbet eden Lucescu, bunun performanslara göre yapılan bir değerlendirme olduğunu dile getirdi.

Antalya ve Eskişehir'deki çalışmalarda futbolcuların son durumlarını gözlemlediğini dile getiren ay-yıldızlı ekibin teknik patronu, "Maalesef tecrübelilere güvendim. Fakat beklentimin çok altında kaldılar. Bu da bize yenilgiyi getirdi" diye konuştu.

Mircea Lucescu, artık geçici çözüm oluşturacak "pansuman" hareketler yerine geleceğe yönelik operasyonlar yapacak. Tecrübeli denilen ayaklardan ümidini kesen ay-yıldızlı ekibin teknik patronu, tamamen gençlerden kurulu bir kadro oluşturacak.

Lucescu'nun çeşitli hazırlık maçlarıyla yeni jenerasyonun takım olmasını sağlayacağı ve bunları da 2020 Avrupa Şampiyonası için mücadele etmeyi planladığı dile getirildi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: LUCESCU, YENİLGİNİN, NEDENİNİ, AÇIKLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937