google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
23 Temmuz 2015 - Perşembe 11:39 Bu haber 2547 kez okundu
 
LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
LYS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı için gözler ÖSYM'de. LYS 2015 tercih sonuçların en geç 27 Temmuz pazartesi günü açıklanacak.
GÜNDEM Haberi
LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LYS 2015 puanına göre üniversite tercihi yapan öğrencilerin üniversite tercih sonuçları için gözü kulağı ÖSYM'den gelecek haberlerde.

2015 LYS tercih sonuçlarının ne zamanaçıklanacağını merakla bekliyor. Peki ÖSYM, sonuçları ne zaman açıklayacak? ÖSYM LYS 2015 tercih sonuçlarını 27 Temmuz 2015 pazartesi gününe kadar açıklanması bekleniyor.

Adaylar, LYS sonuçlarının ardından 16 Temmuz 2015'e kadar üniversite tercihlerini gerçekleştirmiş, LYS yerleştirme tercih sonuçlarını beklemeye başlamıştı. Sonuçların en geç 27 Temmuz Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

LYS TERCİH SONUÇLARINA NASIL ULAŞILACAK?

ÖSYM'nin resmi duyuruyu yapmasının ardından, sonuc.osym.gov.tr adresine girerek tercih sonuçlarına ulaşabilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek yerleştirme sonuçlarını ile öğrenebilecek. LYS tercihlerini yapan adaylar, https://ais.osym.gov.tr/ adresinden işlemleri takip edebilecek.

LYS 2015 üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak.jpg
ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

2015-ÖSYS merkezi yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

üniversite tercih sonuçları ösym sonuc.osym.gov.tr'de.jpg

ÖĞRENCİLER E-KAYIT DA YAPTIRABİLECEK

Öğrenciler isterlerse e-kayıt isterlerse de üniversitelerine giderek şahsen kayıt yaptırabilecek. Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yaptırmayan ve işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecek.

E-kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler www.turkiye.gov.tr adresinden "e-hizmetler"bölümündeki "Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı" başlığı altında açılacak olan "Üniversite e-Kayıt" seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: LYS, üniversite, tercih, sonuçları, ne, zaman, açıklanacak, sorusunun, yanıtı, i
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937