google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 12:29 Bu haber 1629 kez okundu
 
MISIR İSRAİL'E FÜZE ATTI! YENİ BİR SAVAŞ MI ÇIKIYOR?
ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü başkent olarak tanıması beklenen günde Mısır, Sina yarımadasından İsrail’e 2 füze attı.
DÜNYA Haberi
MISIR İSRAİL'E FÜZE ATTI! YENİ BİR SAVAŞ MI ÇIKIYOR?

KUDÜS kriziyle gerilen Ortadoğu'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Mısır’ın Sina yarımadasından İsrail’e 2 füze atıldığı haberi ajanslar tarafından son dakika olarak geçildi. Füze iddiası İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından da doğrulandı.

Mısır'ın Sina yarımadasından atılan füzeler sonrasında herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken, Gazze'ye sınırı olan Eskhol bölgesinde sirenler en az 3 kez çaldı. İsrail Savunma Güçleri, muhtemel hava sahası ihlallerini ve atılan füzenin türünü araştırıyor.

KUDÜS KRİZİ NEDİR? : Dünya ülkeleri Kudüs'ü başkent olarak tanımıyor. Haliyle de burada elçilik bulundurmuyor. 1995'ten beri göreve gelen her ABD Başkanı Trump, bunun için doğru zaman olmadığını belirterek, Amerikan Elçiliği'nin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınmasını erteliyor. Bu yıl da ABD Başkanı Donald Trump'ın ertelemeye imza atması gerekiyordu. Ancak damadı 'hala düşünüyor' deyince dünya ayağa kalktı.

Trump dün gece yarısı ertelemeyi imzaladı ancak bu kez de Kudüs'ü başkent olarak tanıyacak iddiaları gerilim yaratıyor. Diplomatlara ve gözlemcilere göre, ABD Başkanı Donald Trump yarın yani Çarşamba günü yapacağı konuşmada, İsrail'in başkentini Kudüs olarak tanınmasına destek verdiğini açıklayabilir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MISIR, İSRAİL'E, FÜZE, ATTI!, YENİ, BİR, SAVAŞ, MI, ÇIKIYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937