Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 11:58 Bu haber 777 kez okundu
 
MAHKEMEDEN MHP'LİLERE BÜYÜK ŞOK!
Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nden MHP kurultayıyla ilgili son dakika karar geldi. Meral Akşener'den karara çok sert tepki geldi.
GÜNDEM Haberi
MAHKEMEDEN MHP'LİLERE BÜYÜK ŞOK!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile kongrede rakibi olan genel başkan adayları arasındaki hukuk mücadelesinde karar belli oldu.

Muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptıkları kurultaya karşı, genel merkeze yakın isimlerden Üst Kurul delegesi, eski milletvekili Cemal Enginyurt’un açtığı davanın bugün karara bağlanması bekleniyordu.

YENİDEN OLAĞANÜSTÜ KURULTAY GÜNDEME GELECEKTİ

Davada genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ lehine karar çıkması durumunda yeniden olağanüstü kurultay hazırlığı gündeme gelebilecekti. 

MHP’li muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptığı olağanüstü tüzük kurultayında MHP Tüzüğü değiştirilmiş ve seçimli olağanüstü kurultay kararı alınmıştı mahkeme kurultayla ilgili son dakika bir karar aldı.

GENEL KURULDA ALINAN TÜM KARARLAR İPTAL

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesince, MHP'nin 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline, bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine karar verildi.

AKŞENER'DEN KARAR SERT TEPKİ

Meral Akşener, tüzük kurultayının iptali hakkında Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kongre iptal oldu.Tam 10 dakikada dava bitti.10 dakikada verilecek bir karar için bir yıl beklendi. 700 delegenin iradesi yok sayıldı. Adaletin ruhuna El Fatiha" dedi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: MAHKEMEDEN, MHP'LİLERE, BÜYÜK, ŞOK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937