google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
29 Ekim 2021 - Cuma 18:40 Bu haber 4844 kez okundu
 
MARS-AKREP TRANSİTİNİN BURÇLARA ETKİSİ
Astrolog, yazar Filiz Cansever 30 Ekim'de gerçekleşecek olan Mars-Akrep transiti ve bu transitin burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
MARS-AKREP TRANSİTİNİN BURÇLARA ETKİSİ

Hızlı hareketli ve telaşlı bir gezegen olan Mars ile sezgisel ve derinden giden bir anlayışa sahip olan Akrep burcunun 30 Ekim'de transit yaşanacağını söyleyen Astrolog, yazar Filiz Cansever, Haber Deşifre'ye Mars-Akrep transitini ve bu transitin burçlara olan etkisini anlattı.

Mars; hızlı hareketli telaşlı bir gezegendir. Bizim nasıl harekete geçtiğimiz, nasıl mücadele verdiğimiz, nasıl tutku ile çalıştığımızı gösterir. Kısacası hayatta nasıl bir savaşçı olduğumuz doğum haritalarımızdaki marsın hangi evde, hangi burçta ve nasıl açıları olduğuna göre değişir.

Akrep burcu ise; sezgisel ve derinden giden bir anlayışa sahiptir. Hassas ve kırılgandır aslında. Cinselliği, ölümü, değişik hayat felsefeleri akrepten sorulur. Marsta akrebin yöneticisi olduğu için oldukça güçlü çalışacaktır. Hızlı harekete geçme arkasından da derin düşünmeyi bizlere sunacaktır. Yani biraz düşünmeden harekete de geçebiliriz. Savaşçı ruhumuz ön planda olacak demek doğru olur. Savaşmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız demektir bu. Hırsın fazlası zarardır. Eğer akrebin özelliği olan ölüm ve yeniden doğum felsefesini idrak edersek o zaman her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu, savaşmanın değil uzlaşmacı yaklaşımın her zaman kazandığını, bizim negatif tarafımızın aynı frekanstaki olayları hayatımıza çektiğini idrak etmiş oluruz. Bu zamana kadar başımıza gelen olaylar sadece bizim seçimlerimiz, düşünce yapımızla alakalı yaydığımız frekansların bize geri yansımalarıdır. İşte belki bir uyanışla bunu da fark edebiliriz Mars'ın akrep enerjisinde.

Aslında bu uyanış yeniden doğum gibi. Hayatlarımızda artık istemediklerimizi değil, arzu ettiklerimizi var edebiliriz demektir. Bir şeylere körü körüne tutunmak yerine hayatın doğal akışına güvenmek ve silkelenmek için mars akrepte bizi toparlamaya, yenilemeye geliyor.

Bu transitin etkilerini haritanızda akrep burcunun yer aldığı evin konuları ile deneyimleyeceğiz. Bireysel haritalarınızı gözden geçirin. Aynı zamanda mars hangi evinizde ise, harekete geçtiğimiz, savaştığımız yerdir ve olacaktır. Mars akrebin doğal yöneticisi olduğu için ( bizim seçimlerimize bağlı olarak ) yıkıcı ya da yapıcı enerjisini ortaya daha güçlü koyacaktır. Kazanmak, arzularımıza kavuşmak için oldukça güçlü bir dürtüsel enerjimiz olacak demektir bu. Akrep gizli olanı bulmayı, araştırmayı, büyü gibi sırlı olaylarla ilgilenmeyi, yer altını, madenleri, tecavüz gibi durumları da anlattığı için bu konularda bu dönem gündem olabilir. Belki de bazılarımızın hayatında bu sırlı konular yer alabilir. Saman altından su yürütmeler görülebilir. Ve 13 Aralığa kadar mars akrep yolculuğu devam edecek. Kendimizi yenilemek için önümüzde uzun bir zaman var.

Aslında önceden olmasını istediğimiz ama sıranın bir türlü gelmediği bazı konuları şimdi harekete geçirebiliriz. Her ne kadar zorlu olsa da sabır ve sükûnetle yapılması gereken her ne ise yapmak gerekebilir. Aslında bu sayede görmezden geldiğimiz birçok konu netleşecek. Bu bize acı verse de. Acıyacak, zorlanacağız, kanayacak ama geçecek.

Koç burcu

Sizin 8. Evinizde etkili olacak bir transit yaşayacaksınız sevgili koçlar. Buda sizin özellikle para akışınız olsun, ortaklı işleriniz olsun, ortak kazançlarınız olsun, vergi, nafaka, prim, krediler gibi konularda hareketleneceğiniz bir dönem demek oluyor.  Kazançlarınızı idare etmek, yatırımlarınızı yönetmek ve nasıl para kazanmanız gerektiği konusunda derin anlamlarla farklılıklar yaşayabilirsiniz demektir bu. Bu zamana kadar özgüveninizle ilgili sorunlarınız hayata bakış açını ve yüklediğiniz anlam doğrultusunda değişime uğrayabilir. Beklediğiniz parayı ya da hukuksal konularda verdiğiniz mücadelelerdeki güzel haberleri de alabilirsiniz. Venüs ve ay arasındaki olumlu açı sayesinde işinizle ilgili güzel etkileşimler ve ilişkilerinizde uyum ve ahengi yakalamanızda kolay olacaktır. İş ve sevdiğiniz insanla aranızda alma verme dengesini de oturtmayı başarabileceğiniz bir dönem. Değişiyorsunuz sevgili koçlar ve bunu ortaklı kazançlarınız ve para konusunda daha çok yaşayacaksınız.

Boğa burcu

Sizin 7. Evinizde yaşayacağınız bir transit bu. Bu da demekti ki, partneriniz, ortağınız, eşiniz, anlaşmalarınız, sözleşmelerimiz konusunda hızlanıyorsunuz. Eğer sorunlar yaşadıysanız bu zamana kadar bunları dönüştürme gücünüzde olacaktır. Sevdiğiniz, kalbinize yakın olan bu kişilerin bazı zorlu davranışları ya da söylemleri bu ara sizi biraz üzebilir. İkili ilişkileriniz ön planda olacaktır. Ani bitişler ve başlangıçlar sizin hayatınızda önemli bir yer tutacaktır. Tabi ilişkisi olmayanlar içinde şunu diyebilirim ki ani bir ilişki yaşama ihtimalinizde var. Bir anda âşık olabilir ne oluyor bana diyebilirsiniz. Belki de bugüne kadar kendinizde yapmak istediğiniz bazı değişimleri ertelemiş olabilirsiniz. Şimdi Uranüs ün etkisi ile dönüştürmek ve uygulamak daha kolay olabilir.  Venüs ve ay arasındaki uyumlu açı sayesinde hayat felsefenizi ve bakışınızı işinize yansıtma, iş arkadaşlarınızla güzel ve uyumlu ilişkiler yaşama olasılığınız artacaktır. Özellikle yabancılarla yapacağınız işlerde, çalışma hayatınızda ve günlük hayatınızın rutinlerinde alma verme dengesini oturmak sizin için daha kolay olabilir.

İkizler burcu

Sizlerin 6. Evini etkileyecek bu transit. Yani, iş hayatınız ve iş koşullarınızda oldukça hareketli, aktif ve hızlı bir dönem başlıyor sizin için. Bugüne kadar nelere dikkat etmediniz ya da neler yapmanız gerekiyordu ama önemsemediniz bunların farkına varacağınız, farklı iş kollarından da teklifler alabileceğiniz bir süreç başlıyor sizin için. Her zamankinden daha fazla işinizle ilgili koşturduğunuzu görebilirsiniz. Hatta günlük hayatınızın ritmi biraz daha hızlanacak diyebiliriz. Bunun yanında sağlık konusuna da dikkat etmeniz gerekecektir. Koşturmalarınız ve birçok dala yayılmanızdan ötürü kendinizi ihmal etme enerjinizde olabilir. Gerçi kendinizi hiç olmadığı kadar enerjik hmenizden ötürü bunları yaşayabilirsiniz. Hatta ertelediğiniz spor aktivitesini bile bu dönem hayatınıza dâhil edebilirsiniz. Çünkü enerjini yönlendirecek bir şeylere ihtiyacınız olacak. Bilinçaltınızdaki birçok şey değişecektir. Olumlu anlamda bugüne kadar neden bunlardan çekinmişim ki, saçma sapan korkularmış diyerek dönüşüme gidebilirsiniz. Venüs Ay arasındaki uyumlu açı ise, ortak kazançlarınızda artış ve aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla ilgili konularda dengeleri kurabilir, ahenk ve uyum içinde sekronize olmuş bir şekilde davranabilirsiniz. Yaratıcılığınızın artacağını da söyleyebilirim.

Yengeç burcu

Sizin 5. Evinizde gerçekleşecek bir transit var. Bu da aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili konular, aileden gelen kazançlarınız, yaratıcılığınız ve yaratıcı işlerinizde hareketlenmeler var demektir.. Hali hazırda aşk yaşayanlar, yeni bir ilişkiye başlamış olanların alevli bir aşk hayatı olabilir, gözlemlenebilir bu dönemde. Eğer ilişkiniz yoksa da, ayağınızı yerden kesecek aman tanrım dedirtecek ilişkiye hazır olun. Ayrıca evli ve çocuğu olan yengeç burçları çocuklarının hayatı ile alakalı hareketli dönemlere hazır olsunlar. Aklınızda bir iş projesi ya da sizi ilgilendiren ve sevdiğiniz birçok kişiyi ilgilendiren bir projeniz varsa hayata geçirebilme cesaretini ve gücünü de bulacaksınız demektir. Bazı şeyler insanların ayağına gelir denir ya, işte sizin de sosyal çevrenizden ya da arkadaşlarınız aracılığı ile birçok yeni imkânlarla karşılaşabilirsiniz. Çevrenizde bu anlamda değişebilir. Belki de elemeler yapmanız ya da yeni kişileri hayatınızda ağırlamaya hazırlanmanız gerekebilir. Aynı zamanda 5. Ev yatırımları ve hayatın neşesini de anlatır. Bu da demektir ki, yatırımlar hızlanabilir ve hayattan aldığınız ya da bu zamana kadar alamadığınız keyif ve neşe sizi bulabilir. Venüs ay arasında ki uyumlu açının etkisi ile özellikle aile hayatınız ve sevdiğiniz kişi ile aranızda denge kurabilirsiniz. Elinizden çıkartmak istediğiniz taşınmaz mallarınızda, anlaşma ve sözleşmelerinizde alma verme dengesi sizin için olumlu işleyecektir.

Aslan burcu

Mars transitini sizler 4. Evinizde yaşayacaksınız sevgili aslanlar. Bu demektir ki, ev, aile, yuva, öz güven ve öz saygı gibi alanlarınız hızlanacak. Aile ilişkilerinizde hiç olmadığınız kadar cesur ve cüretkâr olabilirsiniz. Gerilimin artacağını hesaba katarak öfke kontrolünü elden bırakmayın derim. Çünkü cesur ve cüretkârlık enerjisi sizinle olacaktır. Anne babalarınızla ilgilenmeniz, onların sorunlarıyla çözüm bulmanızda gerekebilir. Birçoğunuzda taşınmalar, yer değiştirmeler, ev satım alım gibi olaylar yaşanabilir. Belki de uzun zamandır ertelediğiniz ev ile ilgili tadilat tamirat işleriniz hızlanacaktır. Tabi bu arada Uranüs’ün etkisi ile işinizde bazı köklü değişimlere de gidebilirsiniz. Yeni ve farlı ve sıra dışı bir iş sizin dikkatinizi çekebilir. Bundan kaynaklı da ev ve yer değişikliğiniz gündeminiz olabilir. Venüs ve ay arasındaki uyumlu açı yakın arkadaş ve iş çevrenizde ve özellikle kardeşlerinizle aranızdaki uyumun artmasına neden olabilir.  İş ortamınız belki de sizin arzu etiğiniz gibi sakin ev uyumun hâkim olduğu bir dönem olabilir.  Mars transiti sizi kendinizle yüzleştirecek ve sarsılmış olduğunu düşündüğünüz öz güveniniz, öz saygınızda hele şükür dedirttire bilecek.

Başak burcu

Bu transit sizin 3. Evinizde gerçekleşiyor sevgili başaklar. Bu da demektir ki, yakın çevre, arkadaş, kardeş, kuzen, komşu, her türlü iletişim, seyahat, eğitim gibi konularınız hareketlenmeye başlayacaktır. Burası en çok iletişimin evidir. Bu nedenle de yazılı, sözlü her türlü iletişim sizin için önemli olacaktır. Bazı sözleşmeler yapabilir, kısa yolculuklara çıkarak görüşmeler de yapabilirsiniz. Eğer sorunlar yaşıyorsanız ve bu zamana kadar sustuysanız, artık susmak değil her şeyi anlatmak, kendi menfaatlerinizi öne çıkartmak için oldukça istekli ve cesaretli olacaksınız demektir. Araba alım satımları da sizi bu dönemde meşgul edebilir. Kardeşlerinizle ve yakın arkadaşlarınızla iletişime dikkat edin. Çünkü onların hayatında ki hızlanmalar sizi yorabilir ve sert tepkiler vermenize neden olabilir. Özellikle uzakta olan tanıdıklarınız ya da yabancı kişilerle ilgili fikirleriniz değişebilir, ani bir seyahat yapabilir ve hayatınızı ilgilendiren kararlar alabilirsiniz. Venüs ve ay arasındaki uyumu açı ile yaratıcı fikirleriniz sayesinde parasal kazançlarınızda artış yaşayabilirsiniz. Nasıl daha farklı para kaynaklarınız olduğu, sizin hobilerinizden elde edeceğiniz kazançlar doğrultusunda olacaktır. Yani hobileriniz size para olarak hayatınıza yansımalar yapabilir.

Terazi burcu

Mars transitini 2. Evinizde yaşayacaksınız sevgili teraziler. Bu da demektir ki, mali durumunuz, para kapılarınız hareketlenecek. Yeni kaynaklar bulabilirsiniz bu dönemde. Sahip olduğunuz birçok şey bu dönemde fazlalaşabilir. Buna değer yargılarınız ve öz güveniniz ve motivasyonunuz da içinde dâhil. Zaten motivasyonunuzda ki artış sizin kazanç kapınızı artırmanıza neden olacaktır. Kendi kendinize ben şimdi daha fazla kazanmak ve ilerlemek, kendim için bir şeyler yapmak için neler yapmalıyım, bunun için neler mümkün gibi sorular sorabilirsiniz. Bununla beraber doğru soru doğru cevabı ve eylemi getireceği için hızlı ilerleme kaydedebilir, farklı yollar bulabilirsiniz. Sizi daha fazla bu anlamlarda yüreklendirecek bir transit yaşayacaksınız. Kimlerle görüşebilirsiniz, sizi hayallerinize götürecek olan hangi adımları atabilirsiniz planlarını yapın. Zaten Uranüs’ün etkisi ile hayat görüşünüz sizin kontrolünüzde olmayacak şekilde değişecektir. Ortak kazançlarınızda artışları size sunacaktır. Belki de beklediğiniz bazı hukuksal konularınız sizi şaşırtacak şekilde değişecek ve bu size olumlu yansıyacaktır. Venüs ve ayın olumlu açısı sayesinde, özellikle aile hayatınızda bir uyum yakalamanız olası. Bu sizin kendi duygusal kararlarınızla alacağınız ve size olumlu yansıyacak olan bir dönem. Kendi istekleriniz ve ailenizin ihtiyaçları arasında denge, uyum önemli olacak ve bunu başarabileceksiniz. Tabi olumlu, pozitif duyguda kalmak şartı ile.

Akrep burcu

Bu transitin başkahramanı sizsiniz sevgili akrepler. 1. Evinizde gerçekleşiyor ve sizi oldukça sallayacak, silkeleyecek ve kendinize getirecektir. İçine kapanan ve sorunları nasıl halledeceğini düşünen bir akrepseniz merak etmeyin artık aktif bir dönem başlıyor sizin için. Cesaret ve atılım duygusu bu güne kadar yapmaya cesaret edemediğiniz ya da yapmak istemediğiniz birçok şeyi size yaptıracak nitelikte. Tabii burada biraz ani çıkışlarınızda olabilir. Bunu kontrol altına alın sadece. Ama hiçbir şeyin cesaretinizin önüne geçmesine izin vermeyin. Çünkü bu dönem sizin liderlik zamanınız olacak ev bu sayede birçok kişinin de dikkatini çekeceksinizdir. Özellikle ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız, sözleşmeleriniz farklı bir ışıkta size görünecektir.  Eski düzen değişecek ve sizin döneminiz ve isteklerinizin öne çıktığı zamanlar başlayacak.  Venüs ve ayın olumlu açısı ise, gizli kalmış, içinize gömdüğünüz birçok konuda rahatlamanıza sebep olacaktır. Özellikle yakın arkadaşlarınız ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler ve dengeli hareketler hayatınızda olacaktır. Kısa yolculuklardan da fayda görebilirsiniz. İletişiminizin güzelleşmesi size olumlu katkılar sağlayacaktır.

Yay burcu

Sizler 12. Evinizde bu transitin etkilerini yaşayacaksınız sevgili yaylar. Bilinçaltı konuları, rüyalar, ruh sağlığınız, gizlediğiniz birçok konu hareketlenecek ve gündeminize oturacaktır. Hayata geçirmek istediğiniz her ne varsa bunların planlarını yapmaya başlayabilirsiniz. Nasıl yapacaksınız, hani adımları atmalısınız bunlarla ilgileneceğiniz bir dönem. Kafanız, zihninizin alt yapısı bu konuları düzenlemeyle meşgul olurken eyleme geçmekte zorlanabilirsiniz. Ama bunu hasat zamanından önce dinlenme ve bir şeyleri düzene koymak olarak bakın. Çünkü cesaretiniz size sonraki zamanlarda hadi gerçekleştir, eyleme geç diyecektir. Ama önce planlayın sonra eyleme geçin. Tabii güneşin burada olması sizin eril enerjilerle ilgili bazı şeyleri fark etmenizi de sağlayabilir. Özellikle babanız ya da erkek figürleri ile ilgili yüzleşmeleriniz olabilir. 12. Ev rüyalarımızı da yönetir. Yani rüyalarınız hızlanabilir, mesaj içerikli rüyalar görebilirsiniz. Size yol gösteren rehber rüyalarınızda olabilir. Herkese anlatmayın ve doğru yorum yapan kişilerden tavsiye alın. Çünkü rüyayı görmek değil yormaktır önemli olan hatırlayın. Bununla beraber iş hayatınızda yeni düzenlemeler olabilir. Bazı arkadaşlarınıza veda edebilir, işinizde terfi alabilir ya da arzuladığınız işe adım adım yaklaştığınızı fark edebilirsiniz. Venüs ve ayın olumlu açısı ise, para kaynaklarınızı geliştirmek adına oldukça destekli olacağınızı anlatıyor. Alma ve verme dengesi önemli. Fazla harcamalara dikkat etmeniz gerekebilir. Hedeflerinizle alakalı gelişmeler planlarken bu sizin maddi kazancınızı da olumlu etkileyecektir.

Oğlak burcu

Sizin 11. Evinizde gerçekleşecek bir transit bu. Bu da demektir ki, sosyal çevreniz, kariyerden elde edeceğiniz gelirleriniz, hayat hedefleriniz, dernek gibi faaliyet alanlarınız hızlanacak ve hareketlenecektir. Birçok yeni kişiler hayatınıza girebilir. Yeni çevrelere girmenize vesile olabilirler. Bu durum sizin çevrenizin gelişmesine, yenilenmesine vesile olacağı gibi yeni kazanç kapılarını da size aralayacaktır. Sizin menfaatinize olacak olan çevreler, kurumlar sizi bulacak gibi duruyor. Belki de bazı arkadaşlarınızda elemeler yapmanız gerekebilir. Sizin ileriye gitmenize engel olan, hayatta size bir şey katmadığına inandığınız bazı arkadaşlarınıza veda etmeniz, yollarınızı ayırmanız gerekebilir. Bu durumda aşk hayatınız, aileden gelen bazı kazançlarınızda da değişimler söz konusu olabilir. Özellikle çocuklarınızın hayatını ilgilendiren konularda ani kararlar alabilirsiniz. Venüs ve ayın olumlu açısı ise, kendinizi geliştirmenize, güzelleştirmenize sebep olurken, iş hayatınızla özel hayatınız arasında belki de bu zamana kadar kuramadığınız denge ve uyumu kurmanıza da vesile olacaktır. Sadece aile hayatınızla ilgili kafa karışıklığına dikkat etmeniz gerekebilir. Ama sahip olacağınız cesaret ve azim enerjisi ile bir çok şeyin üstesinden kolaylıkla gelebileceksinizdir.

Kova burcu

Sizin 10. Evinizde etkili olacak bu transit sevgili kovalar. İş, kariyer, otorite figürleri, sahnede olmayı anlatan bu ev sizi ön palana çıkartacaktır. Özellikle gelecek planlarınızı eyleme koymak açısından oldukça kararlı ve cesur hissedebilirsiniz kendinizi. Tabi bu durum patronlarınız, otorite olarak gördüğünüz kişilere karşı isyanda olabilir. Ya da isyan demeyelim de başkaldırı, itiraz etme şeklinde de olabilir. Tartışmalarınız olabilir anlamına geliyor bu. Sakinliğinizi koruyarak, kimseyi kırmadan, gemileri yıkmadan bu direnişi devam ettirmeyi seçerseniz başarılı olabilirsiniz. Çünkü oldukça radikal kararlar aşamasındasınız. Uranüs’ün etkisini ev ve aile yaşantınızın değişiminde yaşayabilirsiniz. Belki evden taşınma kararı alabilirsiniz ya da ev ile ilgili yeni düzenlemeler gitme isteğiniz olabilir. Venüs ve ayın olumlu etkileşimi ise, hayata bakış açınızı, yabancılarla olan iletişiminizde etkileşimler sunacaktır size. Özellikle bilinçaltına attığınız konularda, ya da bazı sırların açığa çıkması ile beraber hukuksal konularda yeni düzenlemelerde olabilir sizin için. Sizden uzakta yaşayan, size yabancı olan kişilerden yardımlar, faydalarda görebilirsiniz.

Balık burcu

Sizin 9. Evinizde yaşayacağınız bir transit bu. Bu ev, akademik çalışmaları, eğitim hayatını, hayata bakış açımızı, hukuksal konuları, yabancıları ve yabancı kültürleri ve seyahatleri anlatır. Buda demektir ki, bu konular hayatınızda hareketlenmeye başlayacak. Hayat yolunda yeni ve farklı, daha mistik ve spiritüel konularda aydınlanma ile döneme başlayacaksınız. Her zamankinden daha farklı bir ışıkta görebilirsiniz konuları. Benim hayatım nereye gidiyor, ben neler yaşıyorum, bunların ne anlamı var derken bulabilirsiniz kendinizi. Bunun yanında hukuksal konularınız, yurtdışı işleriniz hızlanabilir ve artık netice alma aşamasına gelebilirsiniz. İletişim evidir aynı zamanda. Buda iletişiminizin hızlanması şeklinde sizlere yansıyacaktır. Zaten Uranüs’te 3 evinizde iletişim şeklinizi değiştirecek, marsın enerjisi de size cesaret ve hız katacaktır.  Akademik çalışmalar yapan kişiler için oldukça elverişli ve bol etkileşimli bir dönem. Yeni icatlar, yenilikler olabilir. Eğitimine ara vermiş ya da sınav için bekleyenlere de güzel haberler gelebilir, kendileri de güzel kararlar alabilirler. Venüs ve ayın olumlu açısı sayesinde, özellikle sosyal çevrenizden gelecek sizi destekleyecek, güzelleştirecek haberleriniz olabilir. Ve bu sayede hedeflerinizde yeni düzenlemeler yapabilir bu da sizin özellikle ortak gelirinizin artmasına vesile olabilir. Hatta beklediğiniz hukuksal sürecinizde güzel haber almanıza da beklediğime değdi demenize de neden olabilir.

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: MARS-AKREP, TRANSİTİNİN, BURÇLARA, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937