google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
17 Mayıs 2022 - Salı 16:15 Bu haber 4972 kez okundu
 
MAYIS AYI AKREP DOLUNAYI VE BURÇALARA ETKİSİ
Astrolog, yazar Filiz Cansever Akrep burcundaki dolunay ve tutulmanın burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
MAYIS AYI AKREP DOLUNAYI VE BURÇALARA ETKİSİ

16 Mayıs'ta Akrep burcunun 25 derecesinde bir tutulmanın gerçekleşeceğini söyleyen Astrolog, yazar Filiz Cansever gerçekleşecek bu tutulma ve burçlara olan etkileri hakkında haberdesifre.com'a açıklamalarda bulundu.

Astrolog yazar Cansever, "bu tutulmanın etkileri yaklaşık 6 ay kadar sürecek sevgili arkadaşlar. Doğal olarak ta sabit burçlar diğer burçlara nazaran daha çok etkilenecek. Yani herkeste bir nevi hayata olan bakış açımızda yeniliklere, değişime gideceğiz demektir bu. Tabi bu biraz sert bir tutulma. Satürn Uranüs hepsi devrede olacak. Özellikle 15_16 Mayıs tarihlerine dikkat edelim derim. Bu tutulma evrendeki enerjileri allak bulak edebilir. Yani değişecek. Herkesin enerjisi de bu doğrultuda değişime uğrayacak. Akrep burcundaki bu tutulma aslında akrebin karanlık yüzünü aydınlatacak ve doğal olarak ta en sıkıntılı yüzünü bize gösterecek. Zaten ay akrepte çok rahat değildir. Bu etkilerle biraz tehlikeli oluyor tabi. Merkür Retro’sunu da hesaba katarsak, mars ve Neptün’ün de enerjilerini düşünürsek, yanılgılar, yanlış anlamalar, hızlı hareket etme isteği ve kazalar yanında bonus gibi duruyor. Ama mars burada bizi biraz cesaretlendirecek, güç verecek. Enerjimiz düşerse ayağa kaldırıcı güç olacak. Dedik ya Plüton’da işin içinde değişimi destekleyici diye, işte tutkular artık yeter değişmesi gerekenlerin değişimine ve dönüşümüne niyet ediyorum dedirtecek. Yani öğreneceğiz öğrenirken de değişeceğiz. Değişirken de biraz zorlanacağız.  

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

Sizin 8 eviniz olan ortaklaşa gelirler, değişim dönüşüm, ameliyatlar, vergi, nafaka, prim, hukuksal konular gibi alanlarınızda hareketlilik var. Bu alanlarınızda bazı gerginlikler, gecikmeler olabilir. Ama her ne kadar gecikmeler desek te sizin bu konularla alakalı bir şeyler yapmanız, harekete geçmeniz, düzenlemelere gitmeniz gerekecektir. Duygusal anlamda inişli çıkışlı zamanlar. Alacak verecek ya da riskli konulara ekstra dikkat etmeniz iyi olur. Risk olduğu kadarda parasal konular daha fazla netliğe ışığa kavuşabilir. Zamanında, nasıl kararlar aldınız, seçimlerinizi nasıl uygulamaya koydunuz, şimdi bunları hem siz hem de çevreniz fark edecektir. Gerçi eşinizin ya da size para kazandıran ortağınızın maddi konuları sizin kafanızı daha fazla meşgul edebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

Sizin 7 evinizde etkili olacak. Bu da demektir ki, evlilik, ortaklık, anlaşmalar, sözleşmeler, sizin karşınızdaki herkesle aranızda bazı finansal anlamda zorluklar, güç mücadeleleri olabilir. Siz belki yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz ama malum gökyüzü sizi biraz erteleyebilir. Tabi bu arada belki de en büyük korkunuzla da yüzleşebilirsiniz. Bu zamana kadar demek ki hep içinize gömmeye çalıştınız ki hala ara ara hortluyorlar. Artık ele alın, çözümleyin ve kapatın ebediyete kadar konuyu. Eşinizle ilgili konularda da kararlar alınabilir. Belki eşinizin işi ile belki onun bazı istekleri ile alakalı yer değiştirmeleriniz bile olabilir. Ama bu zamana kadar almanız gereken ama alamadığınız bazı kararlarınızda bu dönem kafanızda netleşecektir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Bu tutulmayı siz 6 eviniz olan iş ve iş arkadaşlarınız alanında yaşayacaksınız. Tabi sadece iş ve iş ortamınız değil, genel sağlığınız, günlük rutinleriniz, evcil hayvanlarınız gibi alanlarınızı da yönetir. Bu da demek oluyor ki, aman evcil hayvanlarınıza bu dönem dikkat edin. Tedbirlerinizi arttırın ve kontrollerini yaptırın. Tabi kendi kontrollerinizi de ihmal etmeyin. Sizin ani ve fevri davranmadan sakinliğinizi korumanız her şey bodoslama atlamamanız gerekiyor bu aralar. Hayatınızda yeni başlangıçlar olabileceği gibi ani bitişlerde gözlemlenebilir. Mesela daha öncesinde iş başvurusunda falan bulunduysanız tamamlanma enerjisi ile beraber bunun cevabını da alabilirsiniz. Siz arının ve şifalanın sevgili ikizler. Bu dönemde siz bu anlamda tam olarak desteklisiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELENİ YENGEÇ OLANLAR

Sizlerin 5 evi etkilenecek ve bazı gecikmeler yalanacak olabilir. Aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili konular, hayattan aldığınız neşe, aileden gelen kazançlarınız konusunda sınanacaksınız sevgili yengeçler. Her ne kadar engeller ve zorlanmalar olsa da özellikle iş hayatında oldukça şanslı da görünüyorsunuz. Çocuklarınızla ilgili bazı önemli kararlar alabilir ya da onların almış olduğu kararı isteseniz de istemeseniz de onaylamak zorunda kalmaktan ötürü kendinizi tuhaf hissedebilirsiniz. Bu durum sizin aşk hayatınızı da içine alabilir tabi.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

Siz 4 evinizde bu tutulmanın etkilerini yaşayacaksınız. Yani ev, yuva, aile, ebeveynler, ev alım satım gibi konular hatta karma ve köklerle ilgili alanlarınız sizin için hareketli olmaya başlayacaktır. Bu aralarda tadilat ya da alım satım için çok uygun enerjiler olmadığı için illa yapmanız gerekiyorsa dikkatli ve temkinli olmakta fayda var. Tabi ikili ilişkilerinize ya da ortaklı çalışmalarınız varsa, bu alanlarınızda bazı engeller ya da gecikmeler göze çarpabilir. Tabi parasal konularda da dikkatli olmak, yatırım yaparken 40 kriterden geçirmekte yarar var.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

Sizler 3. evden etki alacaksınız sevgili başaklar. Yani eğitim öğretim, yayıncılık, kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlar, ticari faaliyetler gibi alanlarınız hareketlenecek ve bazı tamamlanmalar yaşayacaksınızdır. Tabi işiniz hele ticaret ya da eğitimle alakalı konu ise bazı zorlanmalarınız olabileceğini söylemek isterim. Aynı zamanda da bu konularla ve yurt dışı işlerinizle ilgili de sorumluluklarınızda artışlar olabilir.  Siz kendi içinizde denge kurmalısınız. Öncelikle tam olarak ne istiyorum ve bunu gerçekleştirirken herkesin hayrına olacak şekilde nasıl bir yol bulabilirim diye sormanız ve bulduğunuz yolu uygulamaya koymak için alt yapınızı oluşturmanız gerekiyor. Mesela araç satışı 3. evle ilgili bunu yapabilirsiniz ama arada kalan işlemlerde çok dikkatli olmalı ve paranızı almadan hareket etmemelisiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

Sizin 2. eviniz hızlanmaya, hareketlenmeye ve biraz da sizi zorlamaya başlayabilir. Bu nedir? Parasal konular, kendinizin yaşadığı öz güven konuları, yetenekleriniz gibi alanlar. Her ne kadar bu alanlarınızda krizler olabilir desek te, bu aslında sizin nerelerde hata yaptığınızı, neleri değiştirmeniz gerektiğini ve bunu yaparsanız başarılı olacağınızı anlayacağınız dönüşüm zamanı aslında. Kariyer hayatınızda ise bazı başarılarda yaşayabilirsiniz. Bu sizin yüzleşmeleriniz olacaktır. Çünkü yapmamanız ve yapmanız gerekenlerle ilgili yeni sizi doğurabilirsiniz. Ama siz gene de finansal anlamda dikkatli olun. Bazı zorlu etkileriniz olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Bütçenizle ilgili planlarınızı şimdiden oluşturun ve yavaş adımlarla bunu ilerletin.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Bu tutulmanın ev sahibisiniz sevgili akrepler. Duygusal sorunlar, kendinizi sergileme, nasıl ve ne şekilde davranacağınız, hangi konularda tavizkar olmanız gerekiyor, hangi konularda toleransınız az olduğunu anlamaya çalışırken ve karar verirken yaşayacağınız zorluklarınız var. Hayatınızdaki kişi ya da eşinizin sizin için yapacakları ve destekleri yanınızda olacaktır. Bu süreyi az zararla atlatmanızı sağlayabilir. Sorunlu ilişkileri olanların bitişe gideceği bir dönem dikkatli olmakta fayda var. Çünkü artık net kararlar alacaksınız. Bu sadece bitiş olarak düşünülmesin. Belki de ilişkinizi kurtaracak, daha güzele taşıyacak kararlarda alacaksınız. Gerçi bir taşınma, evde değişiklik, zorunlu ya da keyfe keder bir yer değiştirmede gündeminize oturabilir. Sanki alacağınız her karar sizden ziyade ortağınız, eşiniz ya da çocuklarınızla ilgili gibi duruyor.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Siz 12. evden etki alıyorsunuz sevgili yaylar. Yani bilinçaltı konuları, sırlar, ruhsal sağlığınız, kapalı kalan duygular, karmalarla ilgili bazı yüzleşmeler olabilir bunlar. Aslında ruhsal şifalanmanın tamamlanması da diyebiliriz buna. Belki de yeni bir tedaviye ya da kendinizce başlattığınız spritüal bir çalışmadır bu. Her ne olursa olsun tamamlanma enerjisi sizi saracaktır. Bu aralarda düşüncelerinize ve dile getirdiklerinize dikkat edin. Her an gerçeğe dönebilir. Sizin eğer işinizle alakalı kafanıza takılanlar varsa ve bundan önceki tutulmada bazı sürprizler yaşadıysanız şimdi sizi destekleyecek bir dolunayla karşı karşıyasınız. Sıkışmışlık enerjisi yaşıyor da olabilirsiniz. Bu dönmem nefes terapilleri yaparak bu duygunun azalmasını sağlayabilirsiniz.

Bu dönemde eğitim, yolculuklar ile ilgili konular sizi duygusal olarak sıkışmış htiriyor olabilir. Bu da sağlığınıza olumsuz yansıyor olabilir. Yeni bir yaşam rutini oluşturmak konusunda istekli fakat zorlanıyor olabilirsiniz. Engellerin sizi yıldırmaması gerekiyor.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

Sizlerin 11. evinden etkileyecek sevgili oğlaklar. Buda demek oluyor ki, sosyal çevreniz, grup ve dernek çalışmalarınız, kariyerden gelecek olan paralar, hedefleriniz konusu hareketlenecek. Bu hareketlenme bazı gerginlikleri, krizleri de yanında getirecek gibi duruyor. Belki sosyal ortamda biraz fazla para harcamanızı gerektirecek bazı projeleriniz ya da sosyal aktiviteleriniz olabilir. Aynı zamanda belki yeni bir çevreye katılabilir ya da sahip olduğunuz sosyal çevredeki bazı kişilerle yollarınızı ayırabilirsiniz. Belki de daha önceden tanıdığınız, konuştuğunuz ama neticeye bağlamadığınız iş birlikleri de gündeminize gelebilir. Arkadaşlıklarınızda elemeler de olabilir. Aynı zamanda hedeflerinizle alakalı yeni düzenlemelere gidebilir ya da değişiklikler dikkatinizi çekebilir. Hatta adım attığınız bazı işleriniz varsa ve ne olacak diye merak ediyorsanız tamamlanma yaşayacak da olabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızla alakalı bazı kararlarda da gündemde.

KOVA YÜKSELEN KOVALAR

10. eviniz direkt etkileniyor sevgili kovalar. Patronlarınız, iş yaptıklarınız, toplumsal statünüz, otorite olarak atletiğiniz kişilerle ilgili bazı sorunlar yaşama ihtimaline karşı dikkatli olun. Bazı engeller olabilir, beklediğiniz cevapları almanız gecikebilir. Bu sizi biraz içinize döndürecek gibi duruyor. Ama siz ne kadar içinize dönmek isteseniz de dış dünyadaki sorumluluklar yakanıza yapışacaktır. Yani sorumlulukta artışlar olabilir. Belki biraz sıkılacaksınız ve iş değişikliği düşüneceksiniz. Hele öncesinde de of bu ne ya, yeter dediğiniz bir işiniz varsa. Bu değişim sizi ofisten çalışmaya belki de home ofis iş yapmaya bile yönlendirebilir. Belki de yer değiştirmek isteyebilirsiniz. Evinizi taşımak, ya da başka şehre taşınma kararı gibi. Senaryo her ne olursa olsun zorunlu bazı kararlar almanız gerekebilir. Direnmeden kabule geçer ve olabilecek en güzel şeyi yaşamaya niyet ederseniz her şey daha kolay hallolacaktır.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Sizler 9. evden faydalanacaksınız sevgili balıklar. Yurt dışı çalışmaları, eğitimler, yayıncılık, hukuksal konular, hayatı kavrama ve farklı bakış açıları, inançlar konusunda hareketlenmeleriniz olacaktır. Daha iş odaklı bir mantığa bürünebilirsiniz bu tutulma enerjisi ile. Hatta bu konularla alakalı başlattığınız bazı çalışmalarınız varsa tamamlanmaları da yaşamanız ihtimaller arasında. Tabi bunlar biraz stresli zamanlar. Tükenmişlik sendromuna dikkat edin derim. Kardeşleriniz, yakın çevreniz, komşularınızın hayatında olan bazı değişimlerle de ilgilenebilirsiniz. Belki de eğitim başlatmayı düşünüyorsunuz. Eğer durum böyleyse sadece alt yapısını oluşturmak için zaman harcayın. Harekete sonrasında özellikle 5 haziran gibi geçin. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAYIS, AYI, AKREP, DOLUNAYI, VE, BURÇALARA, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937