google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
06 Ağustos 2021 - Cuma 10:46 Bu haber 1503 kez okundu
 
MEB DEĞİŞTİ! YENİ BAKAN MAHMUT ÖZER OLDU!
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Ziya Selçuk'tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığı görevine Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
MEB DEĞİŞTİ! YENİ BAKAN MAHMUT ÖZER OLDU!

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre Prof. Dr. Ziya Selçukun yerine Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre, görevden affını isteyen ve af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuktan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. Atamanın, Anayasanın 104 ve 106ncı maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

3 YENİ BAKAN YARDIMCISI ATANDI

Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına ise Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy atandı. Atamaların 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3üncü maddeleri gereğince yapıldığı aktarıldı.

MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB), Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı. 5 Mayıs 1970 yılında Tokatta doğan Mahmut ÖZER, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden (1992) mezun olmuştur.

1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamlamıştır.

1994-2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, 2002-2010 yıları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

28 Kasım 2010-4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olan Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığı yapmıştır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan vekilliği ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyeliği görevlerini de yürüten Özer, 4 Ekim 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı görevine atanmıştır. Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanmıştır.

Mahmut Özer son olarak; Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre Prof. Dr. Ziya Selçukun yerine Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MEB, DEĞİŞTİ!, YENİ, BAKAN, MAHMUT, ÖZER, OLDU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937