google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
26 Ağustos 2015 - Çarşamba 18:46 Bu haber 1752 kez okundu
 
MHP'Lİ VEKİL BAKANLIK TEKLİFİNİ KABUL ETTİ!
MHP Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümeti için kendisine sunduğu bakanlık teklifini kabul etti.
GÜNDEM Haberi
MHP'Lİ VEKİL BAKANLIK TEKLİFİNİ KABUL ETTİ!

MHP'li milletvekili Tuğrul Türkeş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümeti için kendisine sunduğu bakanlık teklifini kabul etti.

Geçici hükümette MHP'de bakanlık teklifiyapılan Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun MHP'den istifa ettiğini açıklaması ve Meral Akşener'in de teklifi reddetmesinin ardından Ankara vekili Tuğrul Türkeş teklifi kabul ettiğini açıkladı. Başbakanlık kaynaklarına göre Tuğrul Türkeş kurulacak yeni kabinede görev alacak. 

TÜRKEŞ'E BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI MI VERİLECEK? BOMBA İDDİA!

MHP'yi karıştıran 'evet' yanıtına ilişkin, Habertürk'te yer alan kulis bilgilere göre, Türkeş'e Başbakan Yardımcılığı'nın teklif edildiği konuşuyor.

tugrul-turkes.jpg

MHP'DEN İLK TEPKİ: GEREĞİNİ KENDİSİNİN YAPACAĞINI TAHMİN EDİYORUM

MHP Genel Başkanı Mevlüt Karakaya katıldığı canlı yayında 'Teklifi kabul etmesinden sonra partiden ihraç edilir mi?' sorusuna 'Şu ana kadar resmi olarak böyle bir karar verilip verilmediğini bilmiyorum. Ama eğer evet demişse ben gereğini kendisinin yapacağını tahmin ediyorum' dedi.

BAHÇELİ BUNA NE DİYECEK?

Ahmet Davutoğlu 'nun MHP 'den teklif yolladığı isimler Devlet Bahçeli 'yi kızdıracak kişiler oldu. Davutoğlu 'nun teklifte bulunduğu isimlerden Tuğrul Türkeş 'in ismi ise Deniz Baykal'ın Saray'a çıkmasının ardından gündeme gelmişti. 

MHP lideri Devlet Bahçeli dün Ankara'da bir gazetecinin 'Partili vekillerinize bir bakanlık teklifi gelirse tepkiniz ne olur?' sorusuna MHP Genel Başkanı Bahçeli "Bizim partililerimiz değil dava arkadaşlarımız vardır, dava ne alınır ne satılır." demişti.

bahceli.20150826175013.jpg
ERDOĞAN İLE GÖRÜŞEN VEKİL TÜRKEŞ MİYDİ?

Türkeş'in Erdoğan ile görüşen MHP'li vekil olduğu öne sürülmüş Türkeş bu iddiayı yalanlamıştı.

TUĞRUL TÜRKEŞ KİMDİR?

Yıldırım Tuğrul Türkeş 1 Aralık 1954 İstanbul doğumlu ve MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in büyük oğludur. Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi.

1997'de babası Alparslan Türkeş'in ölümü üstüne MHP genel başkanlığına adaylığını koydu. En güçlü aday olarak gözükürken diğer 6 adayın Devlet Bahçeli lehine çekilmesi üzerine 17 Temmuz 1997 de kurultayi sürpriz şekilde kaybetti.

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde eski rakibi Devlet Bahçeli ile barıştı ve Ankara 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı oldu ve seçilerek meclise girdi. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak TBMM'ye yeniden seçilmiştir. Türkiye-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Ankara Milletvekili olarak TBMM'ye yeniden seçilmiştir.

 
Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: MHP, Ankara, milletvekili, Tuğrul, Türkeş, Başbakan, Ahmet, Davutoğlunun, seçim,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937