google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Temmuz 2015 - Pazartesi 11:45 Bu haber 1966 kez okundu
 
MİT'TEN 6 İL İÇİN CANLI BOMBA UYARISI!
MİT'in hazırladığı kritik güvenlik raporuna göre bazı örgüt mensupları asker ve polise yönelik intihar saldırıları düzenleme planları içerisinde... MİT özellikle 6 il için canlı bomba uyarısında bulundu.
GÜNDEM Haberi
MİT'TEN 6 İL İÇİN CANLI BOMBA UYARISI!

MİT, bazı terör gruplarının Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu, özellikle Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin'de canlı bomba saldırılarının yaşanabileceği konusunda uyardı.

Habertürk'te yer alan habere göre, MİT'in hazırladığı son raporda, Suriye'de IŞİD ile savaşan PKK’nın kolu YPG güçlerine, Türkiye’de faaliyet gösteren yasa dışı örgütlerin mensuplarının da katıldığı iddia edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), bu kapsamda, Kobanê ve çevresinde YPGsaflarında savaşan 91 kişiyi tespit ettiği öğrenildi.

91 KİŞİLİK LİSTE!

MİT, örgüt mensuplarının Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti. Kimlik bilgileri ve fotoğrafları belirlenen 91 kişilik liste; Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin illerindeki güvenlik güçlerine dağıtıldı. 

YPG'YE YOĞUN KATILIM!

İstihbarat verilerine göre, MLKP’den (Marksist Leninist Komünist Parti) 49, Devrimci Karargâh Örgütü’nden 2, İbocu Dönüşüm Hareketi’nden 1, MKP’den (Maoist Komünist Partisi) 1, DHKP/ C’den (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi) 2, TKP/ML’den (Türkiye Komünist Partisi/Marksist- Leninist) 13, MLSPB’den (Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri) 3, TKP KIVILCIM’dan 5, SDP’den 13, Anarşistler Grubu’ndan 1 ve TKEPL’den (Türkiye Komünist Emek Partisi/ Leninist) 1 kişi Kobani’de YPG güçlerine katıldı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: MİTin, hazırladığı, kritik, güvenlik, raporuna, göre, bazı, örgüt, mensupları, a
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937