google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
07 Haziran 2018 - Perşembe 17:59 Bu haber 7438 kez okundu
 
MÜREKKEP BALIĞINDAN HAMİLE KALDI!
Güney Kore'de aralarında mürekkep balığının da bulunduğu çiğ deniz ürünlerini tüketen 63 yaşındaki kadının ağzında, mürekkep balığından salınan ve canlı kalan spermler döllendi.
YAŞAM Haberi
MÜREKKEP BALIĞINDAN HAMİLE KALDI!

Güney Kore'de aralarında mürekkep balığının da bulunduğu çiğ deniz ürünlerini tüketen 63 yaşındaki kadının ağzında, mürekkep balığından salınan ve canlı kalan spermler döllendi. Güney Kore'de akıllara durgunluk veren, son derece tuhaf bir gebelik vakası yaşandı. 63 yaşındaki kadın aralarında mürekkep balığının da olduğu deniz mahsüllerini iç organlarını temizlemeden tüketti.

15
Mürekkep balığından hamile kaldı! Böyle şey görülmedi

Çiğ deniz ürünlerini yiyen 63 yaşındaki kadın bir süre sonra dil ve diş eti üzerinde sürekli olarak ısırık hmeye başladı. Acısı katlanılamaz düzeye gelen kadın hastaneye başvurdu ve doktorların da kontrolü ile gerçek ortaya çıktı. Kadının ağzında 12 adet küçük iğne benzeri sperm örneklerine rastlandı.

25
Mürekkep balığından hamile kaldı! Böyle şey görülmedi

Sperm örneklerini inceleyen uzmanlar bunların sperm içeren mürekkep balığı spermatofor kapsülleri olduğunu ve Todarodes pacificus cinsi Japon uçan mürekkep balığına ait olduğunu tespit etti.


 
35
Mürekkep balığından hamile kaldı! Böyle şey görülmedi

Yapılan tespitin ardından kadının, iç organlarını yeterince temizlemeden mürekkep balığını tükettiği anlaşıldı.

45
Mürekkep balığından hamile kaldı! Böyle şey görülmedi

Kadının ağzında canlı kalan spermatoforların yerleşmek için yumuşak bir doku aradığı ve bu sebeple dil ve diş etine yerleştiği sonucuna ulaşıldı. Tuhaf gebelik vakası Journal of Parasitology dergisinde de yayınlandı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: MÜREKKEP, BALIĞINDAN, HAMİLE, KALDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937