Haber Detayı
26 Haziran 2017 - Pazartesi 10:28 Bu haber 1763 kez okundu
 
O YUMURTAYA POLİS KORUMASI!
Antalya Konyaaltı Sahili'nde caretta caretta yumurtaları polis tarafından koruma altına alındı. Yumurtaların etrafı tel örgülerle çevrildi.
YAŞAM Haberi
O YUMURTAYA POLİS KORUMASI!

Antalya'nın ünlü Konyaaltı Sahili'ne caretta caretta tarafından bırakılan yumurtalar, polisler tarafından etrafı tel örgü ve şeritle çevirilerek korumaya alındı.

Her gün binlerce kişinin denize girdiği Konyaaltı Sahili'ne gece saatlerinde gelen bir caretta caretta, kumsala yumurtalarını bırakarak denize döndü. Yumurtaları fark eden bazı tatilciler, yakınlardaki Konyaaltı Emniyet Müdürlüğü İrtibat Merkezi'ndeki görevli polislere giderek durumu bildirdi.TURİSTLER ŞAŞKINLIK YAŞADI

Yumurtaların zarar görmesini engellemek isteyen polisler, belediye görevlilerinin de yardımıyla yumurtlama alanının etrafını tel örgüyle çevirdi. Bununla da yetinmeyen polisler, tel örgünün etrafını şeritle de çevirdi. Yuvanın üzerine ise üzerinde "Dikkat caretta yumurtası var, girmeyin lütfen" yazan bir karton bırakıldığı dikkati çekti.

Yüzmek için gelen vatandaşlar ve turistler, caretta carettanın Belek sahilleri yerine onlarca kilometre uzaklıktaki Konyaaltı'na yumurtalarını bırakmış olmasını şaşkınlıkla karşıladı.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, YUMURTAYA, POLİS, KORUMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937