Haber Detayı
11 Kasım 2016 - Cuma 14:29 Bu haber 7426 kez okundu
 
ÖKSÜRÜĞÜ GEÇİREN MUCİZE KARIŞIM!
Kış aylarında kurtulamadığınız öksürüğe doğal yolla çözüm bulmak isterseniz bu konuda şifa kaynağınız çok tanıdık bir sebze. Gerekli olan malzemeler; bal ve soğan.
SAĞLIK Haberi
ÖKSÜRÜĞÜ GEÇİREN MUCİZE KARIŞIM!

Günlük hayatta karşılaştığınız soğuk algınlığı, burun akıntısı, öksürük, iştahsızlık, romatizmal ağrılar hatta çok daha önemli hastalıkları bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek yenmek mümkün. Bunun için doğru beslenmek ve bitkilerden faydalanmak gerekir...

SABAH KALKTIĞINIZDA BURNUNUZ TIKANIYORSA

Sabah kalktığınızda burnunuz tıkanıyorsa doğal yolla rahat nefes alabilmenin ve tıkanıklığı açamanın çok kolay bir yolu var. Bunun için gerekli olan malzeme; bir tutam adaçayı.

Sıcak suyun içerisine atacağınız bir tutam adaçay ile başınıza koyacağınız havlu ile buhar banyosu yapın. Bu yöntem ile hemen burnunuzun açıldığını göreceksiniz.

Aynı zamanda adaçayı eve güzel bir koku verir.

Burun tıkanıklığını açmanın bir diğer yolu da bol tuzlu su hazırlamak. Hazırladığınız bol tuzlu suyu burnunuzun tek deliğinde çekin ve diğer delikten çıkmasını bekleyin. Bu yöntem ile tüm sünüslerinizi tuzlu su temizler ve iltihabı akıtır.

KIŞIN ÖKSÜRÜKTEN KURTULMAK İÇİN

Kış aylarında kurtulamadığınız öksürüğe doğal yolla çözüm bulmak isterseniz bu konuda şifa kaynağınız çok tanıdık bir sebze. Gerekli olan malzemelerbal ve soğan.

Bir büyük soğanı dörde bölün ve orta boy bir bal kavanozuna koyup balla iyice karıştırın.Bu karışımı 24 saat bekletin. Karışım şurup haline geldiğinde sabah ve akşam birer kaşık için. Bu yöntem ile öksürükten kurtulduğunuzu göreceksiniz.

ÖKSÜRÜĞÜ VE ALERJİK ASTIMI OLANLARA TAVSİYE

Öksürük, astım ve alerjik astım hastalığı olanlar için çözüm yolunuz çak kolay. Bunun için gerekli olan malzemeler; iki adet kuru incir ve bir miktar zeytinyağı.

Saf zeytinyağına iki adet incir koyun. Bir gün bekletiin ve incirleri sabah aç karnına yiyin. Bunu üç hafta boyunca her sabah tekrarlanmanın faydasını göreceksiniz.

Hatmi çiçeği iste göğsü yumuşatır, balgam söktürür, vücuda rahatlık verir. Nezle ve öksürükle ilgili şikayetleri giderir. Bir su bardağı sıcak suya bir tatlı kaşığı hatmi çiçeği tozu koyarak birkaç dakika demleyerek için.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖKSÜRÜĞÜ, GEÇİREN, MUCİZE, KARIŞIM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937