google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
10 Ekim 2015 - Cumartesi 11:44 Bu haber 1276 kez okundu
 
OLAY İDDİA! ÖCALAN ÖZ'E TALİMAT VERİYORDU...
Albay Hasan Atilla Uğur, Ergenekon'u yürüten firari Zekeriya Öz’ü usülsüzlük yapmakla suçlayarak önemli iddialarda bulundu...
GÜNDEM Haberi
OLAY İDDİA! ÖCALAN ÖZ'E TALİMAT VERİYORDU...

Yargıtay’ın 16. Ceza Dairesi’nde yapılan Ergenekon davasının duruşmalı temyiz incelemesinde, ilk hafta savunmalarını sunan tüm sanıklar, davanın esastan bozulmasını talep etti.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre duruşmada PKK elebaşısı Abdullah Öcalan’ı ilk sorgulayan ekipte yer alan emekli Albay Hasan Atilla Uğur savunmasında, Ergenekon soruşturmasını yürüten firari savcı Zekeriya Öz’ü usülsüzlük yapmakla suçlayarak önemli iddialarda bulundu.

ÖCALAN'IN ZEKERİYA ÖZ'E TALİAMATLARI

Savcı Öz’ün sorgu sırasında kendisine 2 sayfalık bir yazı gösterdiğini ve “Tanıyor musun?” diye sorduğunu anlatan Albay Uğur şöyle devam etti:

“İmralı’daki bebek katilinin el yazısı. Sorguladığım için yazısını tanıyorum. Bunlara not gönderilmiş. Öz, ‘Bak birinci sırada kimin ismi yazıyor’ dedi. Baktım, benim ismim yazıyor.” Listenin üzerinde “Cezalandırılması olmazsa olmaz kişiler” şeklinde bir not bulunduğunu ifade eden Uğur, “Öcalan ile Zekeriya Öz’ün yazıştığını anladım. Öcalan benim cezalandırılmamı şart koşmuş. Zaten Cemil Bayık gibi terör örgütü yöneticilerinin de o dönemde, ‘Biz olmasak Ergenekon’u yapamazlardı’ şeklinde açıklamaları vardı” diye konuştu. Uğur, terörle mücadeleyi anlatmayı bir milli görev olarak gördüğünü dile getirerek bu vazifesini sürdürebilmesi için yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Albay, Hasan, Atilla, Uğur, Ergenekonu, yürüten, firari, Zekeriya, Öz’ü, usülsüz
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937