Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 12:28 Bu haber 660 kez okundu
 
ÖLÜM HABERİ CHP'LİLERİ ŞOKE ETTİ!
CHP'nin beşinci gün yürüyüşü flaş bir haberle başladı. Dün yürüyüş sırasında kalp krizi geçiren kişi hastanede hayatını kaybetti.
GÜNDEM Haberi
ÖLÜM HABERİ CHP'LİLERİ ŞOKE ETTİ!

KIZILCAHAMAM Orman deposu bölgesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşü devam ediyor. Sabah saat 09.00'da yeniden yollara düşen Kemal Kılıçdaroğlu'na partililer eşlik ediyor.

ÖLÜM HABERİ ŞOK ETTİ : CHP'nin beşinci gün yürüyüşü flaş bir haberle başladı. Dün yürüyüş sırasında kalp krizi geçiren kişi hastanede hayatını kaybetti.

65 yaşındaki Hasan Tatlı yürüyüşün dünkü etabı sırasında kalp krizi geçirmişti. Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Hasan Tatlı'nın kalbi yoğun bakımda tekrar çalıştırılmıştı. 7-8 kez kalbi duran Hasan Tatlı doktorların çabaları ile yaşama döndürüldü. Bu sabah ise Hasan Tatlı'nın ölüm haberi geldi.

CHP YÜRÜYÜŞÜNDE 5. GÜN, KİMLER VAR?

 

Ölüm haberi ile yürüyüşte 5. güne başlayan Kılıçdaroğlu, öncesinde basın mensuplarına açıklama yaptı. Bugünkü yürüyüşe Ergenekon davasında 41 ay cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra delillerin sahte olduğu gerekçesiyle serbest bırakılan CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Teğmen Mehmet Ali Çelebi de katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesinde basın mensuplarına şu açıklamaları yaptı;

-"Adalet kavramına verdiğimiz önemi, artık bütün dünya biliyor. Adalet, hak ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz, herkes için adalet istiyoruz. Herkes için hak ve hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye zarar vermiyoruz. Kimseye kötü söz söylemiyoruz. Kimseye yan bakmıyoruz. 80 milyonun bir arada, kardeşçe yaşamasını istiyoruz. 80 milyon, bir arada ve huzur içinde yaşasın. Hepimizin istediği bu" .

BİZE SALDIRILAR OLABİLİR
-"Bize saldırılar olabilir. Bizi eleştirenler olabilir. Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla azimle adalet için yürüyeceğim; 80 milyon için.

YAĞMURUN ALTINDA YÜRÜDÜK
-Dün yürüyüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık. Gelip, geçen kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir; 'Bu insanlar, bu yağmurun altında niye yürüyor?' Onlara şunu söylemek isterim. Biz, adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde, adalet de olmak zorundadır". 

Kızılcahamam Orman deposu bölgesinden hareket eden Kılıçdaroğlu bugün 19 kilometre yol almayı hedefliyor. 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ÖLÜM, HABERİ, CHP'LİLERİ, ŞOKE, ETTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı