google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 09:58 Bu haber 2052 kez okundu
 
ONU GÖRENLERİN DİLİ TUTULUYOR!
Enstalasyon sanatında isimlerini sıkça duyduğumuz çiftin 2008 senesinde yapmış oldukları gökten düşmüş melek heykeli, çiftin en ses getiren çalışmalarından biri olmayı sürdürüyor.
KÜLTÜR SANAT Haberi
ONU GÖRENLERİN DİLİ TUTULUYOR!

Sun Yuan ve Peng Yuheykel yaparken insan dokuları kullanmaları ve hiper-realizm akımına dahil, çok gerçekçi çalışmalarıyla tanınıyor. Çiftin 2008 senesinde yapmış oldukları gökyüzünden düşmüş melek, bugünlerde sosyal medyada oldukça sık paylaşılan gerçekçi heykeller arasında en popüler olanlardan biri.

Bugünlerde sosyal medyada sıkça paylaşılan bu gerçekçi heykeller arasında en çok ses getirenlerden biri.

Zira heykelin kendisini görenler kadar, fotoğraflarını görenler bile heykelin gerçekçiliği karşısında şaşkınlığa uğruyorlar. Melek isimli heykelin yapımında silika, elyaf, paslanmaz çelik ve tel örgü kullanılmış.Yaşlı bir kadını melek olarak yansıttıkları heykelde dikkat çeken detaylardan biri de kanatlarının tüysüz, yüzündeki ifadenin de uyku ve ölümü çağrıştırıyor olması.

İkilinin websitesinde Melek isimli bu eser ile ilgili yayınladıkları açıklama ise aslında tüm merak edilenleri ortaya koyar cinsten; doğaüstü ve dünyevi olanın arasındaki gerginliği ve geçişin altını çizmek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ONU, GÖRENLERİN, DİLİ, TUTULUYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937