google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
23 Temmuz 2015 - Perşembe 18:47 Bu haber 2515 kez okundu
 
ÖSYM 2015 LYS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TARİH VERDİ
LYS tercih sonuçları açıklanıyor. LYS 2015 üniversite tercih sonuçları ÖSYM tarafından en geç 27 Temmuz 2015 pazartesi gününe kadar açıklanacak.
GÜNDEM Haberi
ÖSYM 2015 LYS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TARİH VERDİ

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı belli oldu. 2015 LYS tercih sonuçları ve üniversite yerleştirme sonuçları en geç 27 Temmuz 2015 pazartesi günü açıklanacak. 

LYS SONUÇLARI ÖSYM SONUÇ AÇIKLAMA SİSTEMİ'NDE

Adaylar, LYS sonuçlarının ardından 16 Temmuz 2015'e kadar üniversite tercihlerini gerçekleştirmiş, LYS yerleştirme tercih sonuçlarını beklemeye başlamıştı. LYSyerleştirme sonuçları ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi'nden ilan edilecek. LYS tercih sonuçları ve üniversite yerleştirme sonuçları için adaylara ÖSYM'den ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek.

LYS TERCİH SONUÇLARINA NASIL ULAŞILACAK?

ÖSYM'nin resmi duyuruyu yapmasının ardından, sonuc.osym.gov.tr adresine girerek tercih sonuçlarına ulaşabilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek yerleştirme sonuçlarını ile öğrenebilecek. LYS tercihlerini yapan adaylar, https://ais.osym.gov.tr/ adresinden işlemleri takip edebilecek.

LYS 2015 üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak.jpg

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

2015-ÖSYS merkezi yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

lys 2015 tercih sonuçları üniversite yerleştirmeleri ösym açıklama.jpg
ÖĞRENCİLER E-KAYIT DA YAPTIRABİLECEK

Öğrenciler isterlerse e-kayıt isterlerse de üniversitelerine giderek şahsen kayıt yaptırabilecek. Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yaptırmayan ve işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecek.

E-kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler www.turkiye.gov.tr adresinden "e-hizmetler" bölümündeki "Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı" başlığı altında açılacak olan "Üniversite e-Kayıt" seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: LYS, tercih, sonuçları, açıklanıyor, LYS, 2015, üniversite, tercih, sonuçları, Ö
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937