Haber Detayı
25 Ağustos 2017 - Cuma 14:40 Bu haber 1184 kez okundu
 
PALANDÖKEN BELEDİYESİ'NE YENİ TEMİZLİK ARACI!
Temiz bir çevre ve temiz bir Palandöken için çalışmalarını sürdüren Palandöken Belediyesi çöp konteynerlerini yerinde yıkıyor.
YEREL HABER Haberi
PALANDÖKEN BELEDİYESİ'NE YENİ TEMİZLİK ARACI!

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM Temiz bir çevre ve temiz bir Palandöken için çalışmalarını sürdüren Palandöken Belediyesi çöp konteynerlerini yerinde yıkıyor.

Konteyner yıkama aracı içerisine alınan çöp konteynerleri yıkanıyor ve dezenfekte edilerek yerlerine bırakılıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Palandöken'in daha temiz bir şehir olması için çalışmaların itinayla devam ettiğini belirtti. Başkan Bulutlar, “Bugün yeni bir hizmetimiz olan çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracımızı halkımızın hizmetine sunduk. Bu aracımız sayesinde çöp konteynerleri yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizliği yapılarak, koku oluşumunu engellerken, aynı zamanda larva ve sinek oluşumunun da önüne geçmiş olacağız. Bulunduğu yerde yıkama aracının içine alınan çöp konteyneri, basınçlı su ile içi ve dışı yıkanıp dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine bırakılmaktadır. 3 ile 4 dakika süren bu işlem sayesinde şehrin sokak ve caddelerinde çöp konteynerleri, temiz ve steril hale getirilirken şehrimiz de layık olduğu temiz çevreye kavuşmuş olacaktır” dedi.

 "TEMİZLİK GÖREVLİLERİNE YARDIMCI OLALIM"

Amaç dışı kullanılan ve zarar gören konteynerlerin yenileriyle değiştirildiğini ya da bakım işlemleri yapılarak yeniden yerlerine konduğunu belirten Başkan Bulutlar, "Hemşehrilerimizden çevreye karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Ekiplerimiz gün boyu tüm mahallelere yetişmeye çalışıyor. Gece gündüz temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çöplerimizi konteynerlere atarak, çevre kirliliğinin önüne geçelim. Çevreyi kirletenleri de uyaralım ve görevli personelimize daha fazla yardımcı olalım. Çünkü 165 bin nüfuslu bir şehirde temizlik bir kurum tarafından yapılabilmesi mümkün değil. Birlik beraberlik içerisin de birbirimize yardımcı olarak bu işin üstesin dede geleceğimize inanıyorum " diyerek hemşerilerine çağrıda bulundu.

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: PALANDÖKEN, BELEDİYESİ'NE, YENİ, TEMİZLİK, ARACI!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
PALANDÖKEN BELEDİYESİ'NE YENİ TEMİZLİK ARACI!
PALANDÖKEN BELEDİYESİ'NE YENİ TEMİZLİK ARACI!
PALANDÖKEN BELEDİYESİ'NE YENİ TEMİZLİK ARACI!
PALANDÖKEN BELEDİYESİ'NE YENİ TEMİZLİK ARACI!
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937