Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 12:27 Bu haber 567 kez okundu
 
PALANDÖKEN RAMAZAN'A HAZIR!
Erzurum Palandöken Belediyesi Başkanı Orhan Bulutlar, Ramazan ayı öncesinde Palandöken Belediyesi olarak tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade etti.
YEREL HABER Haberi
PALANDÖKEN RAMAZAN'A HAZIR!

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM Ramazan ayı öncesinde Palandöken Belediyesi olarak tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Erzurum Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Geleneksel hale getirilen İftar sofraları Kuruldu, 43 caminin temizliğinin tamamlandığını, Ramazan denetimlerini artırıldığını ve Ramazan ayı boyunca yardımların devam ederek herkesin evinde sıcak yemeği olması için gayret sarf edeceklerini söyledi.

GÜNLÜK 3 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK VERİLECEK

Palandöken Belediyesi Yenişehir Müftü Solakzade Camisi bahçesine kuracağı iftar sofrasına gelemeyen hasta, yaşlı ve kimsesizlere ise yemek servisi yapılacak. Daha önceki yıllarda da iftar sofraları kurduklarını söyleyen Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, bu yıl da aynı geleneği sürdüreceklerini söyledi. Kimsesizlerin, dar gelirlilerin ve yolda kalanların, memleketine gitmeyen öğrencilerin yanlarında olmaya devam edeceklerini belirten Bulutlar, “Belediyemizin imkânları doğrultusun da ilçemizde başlattığımız bir geleneği bu yılda devam ettirmek istiyoruz. Bu Ramazan ayında da günlük olarak en az 3 bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek vereceğiz. Ayrıca hasta, yaşlı ve kimsesizlerin evlerine yemek servisi yapılacak. İhtiyaç sahibi ailelere belediyemizin yıl boyunca verdiği 35 bin ücretsiz ekmek yardımında ramazan boyunca artırılarak vermeye de devam edecek” dedi. 

CAMİ TEMİZLİĞİNE AYRI BİR ÖNEM VERİYORUZ

Başkan Bulutlar, "Biz Palandöken Belediyesi olarak cami temizliğine ayrı bir önem veriyoruz. Bu manada yaklaşık 43 camilerimizi A’dan Z’ye temizliğini yapıyoruz. Ayrıca bu işlemi dışında belediye ekiplerimiz camilerimizin çevre temizliğini de bizzat yapıyorlar. Böylece Ramazan ayı öncesi vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyen şartlarının sağlandığı bir ortamda ibadetlerini huşu içerisinde yapmalarına vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini kaydetti.

İNSAN SAĞLIĞI EN ÖNCELİĞİMİZDİR

İnsan sağlığı her şeyden önce geldiğini ifade eden Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Yaklaşan Ramazan ayı öncesi halkımızın sağlıklı ürünler tüketebilmesi amacıyla fırın ve pastane, kasap gibi unlu mamullerin üretildiği yerlere Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından denetimlerimizi sıklaştırdık. Denetimlerimiz belirli aralıklarla ve zamansız bir şekilde devam edecek. Aksi durumlar karışısın da gerek Palandöken Belediyemiz gerekse İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Palandöken esnafımızı sorumluluğunu yerine getireceğinden şüphem yok. Esnafımıza bol, bereketli, helal kazançlar dilerim” dedi.

BU AY BİRLİK VE BERABERLİK AYI

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, iftar çadırlarının zengin fakir ayırt etmeksizin insanları bir araya getirdiğini vurgulayarak “Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar çadırı geleneğimizi devam ettiriyoruz. Ramazan paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor. Ayrıca bir geleneği bir sonraki nesille aktarma fırsatı buluyoruz. ” diye konuştu

BULUTLAR, RAMAZAN AYINI KUTLADI

Başkan Bulutlar, ayrıca “Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışmaların tüm yaşantımıza yayılmasını ve kimsenin yardım almaya ihtiyaç duymadan, muhtaç olmadan rahat bir yaşam süreceği bir dünya düzenine duyduğum özlemle, tüm hemşerilerimin ve tüm Müslümanların Ramazan Ayı’nı kutlarım.” dedi.

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: PALANDÖKEN, RAMAZAN'A, HAZIR!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
PALANDÖKEN RAMAZAN'A HAZIR!
PALANDÖKEN RAMAZAN'A HAZIR!
PALANDÖKEN RAMAZAN'A HAZIR!
PALANDÖKEN RAMAZAN'A HAZIR!
Yorumlar
Haber Yazılımı