google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 10:53 Bu haber 1858 kez okundu
 
PKK'NIN YENİ KABUSU HAYALETLER!
Abdülkadir Selvi, terör örgütü PKK'nın kabusu olan TSK'nın yeni yapılanması 'Hayalet Birlikler'i yazdı.
GÜNDEM Haberi
PKK'NIN YENİ KABUSU HAYALETLER!

Türk Silahlı Kuvvetleri terörle mücadelede yeni bir yapılanmaya gidiyor. Özel Kuvvetler'in en seçkin üyelerince oluşturulan 'Özel Birlikler' başarılı operasyonlara imza atıyor.

PKK'lıların "hayalet birlikler" dediği bu askerler kimlerden oluşuyor? Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde merak konusu olan yeni birlik hakkında ayrıntı paylaştı:

TENDÜREK TELSİZİ SUSTU

"Bombalı araçların hazırlandığı yerlerden biri de Ağrı-Tendürek’teki PKK kampları. Kısa bir süre önce özel birlikler tarafından, Ağrı Tendürek’te stratejik noktalar imha edildi. Tendürek’le Kandil arasındaki haberleşmeyi sağlayan, telsiz sistemi susturuldu. PKK’nın Ağrı-Tendürek sorumlusu Yusuf Şek’in, son anda İran’a kaçtığı ve yeniden dönme çabası içinde olduğu söyleniyor.

PKK'NIN KUZEY IRAK KAMPLARINA DA SIZIYORLAR

Peki Tendürek operasyonunu kim yaptı? Terörle mücadelede dinamik bir süreçten geçiliyor. PKK, taktik değiştiriyor ama Türk Silahlı Kuvvetleri de buna göre yeni yapılanmalara gidiyor. ‘Özel Kuvvetler’in en seçkin birlikleri arasından, ‘Özel Birlikler’ oluşturuldu. Bunlara özel birlikler deniliyor ama PKK telsizlerinden, ‘Hayalet Birlikler’ olarak geçiyor. Tamamı Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarından oluşuyor. PKK’nın kırsaldaki kamplarına zaman zaman da Kuzey Irak’a girmek suretiyle, PKK hedeflerine yönelik etkili eylemler yapıyorlar. ‘Özel Birlikler’i bundan sonra daha çok duyacağız."

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Abdülkadir, Selvi, terör, örgütü, PKKnın, kabusu, olan, TSKnın, yeni, yapılanmas
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937