google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 12:15 Bu haber 1349 kez okundu
 
PÖH'E AFRİN İÇİN HAZIR OL! EMRİ!
Günlerdir masada olan (PÖH) Polis Özel Harekat'ın Afrin operasyonuna katılması tartışması sonuçlandı. Türkiye’de toplam 34 ilden 1100 PÖH mensubuna ‘Afrin için hazır olun’ yazısı gönderildi.
GÜNDEM Haberi
PÖH'E AFRİN İÇİN HAZIR OL! EMRİ!

Doğu ve Güneydoğu’daki hendek operasyonlarında (JÖH) Jandarma Özel Harekât birlikleri ile başarılı görevler icra eden Polis Özel Harekât (PÖH) Afrin yolunda. Türkiye’de toplam 34 ilden 1100 PÖH mensubuna ‘hazır olun’ yazısı gönderildi.

50 TİM OLARAK GİDECEKLER: 50 tim halinde Afrin’e intikal edecek PÖH’ler, bölgede Mehmetçiğe destek olacak. PÖH’lere 25 zırhlı araç da eşlik edecek. Afrin’i çevreleyen tepelerde büyük ölçüde kontrolün sağlanmasının ardından teröristler buralardaki mevzileri terk ederek beldeler ve ilçe merkezlerine çekildi.

KİMLER SEÇİLDİ?: Yeni Şafak'ın haberine göre; Terör örgütünün sivil yerleşim yerlerinde çok sayıda hendek kazdığı, mayın ve el yapımı patlayıcı döşediği, büyük yığınak yaptığı belirtiliyor. Afrin için seçilen (PÖH) Polis Özel Harekar timlerinin Güneydoğu’daki hendek operasyonlarında büyük tecrübe kazanan polislerden oluştuğu belirtiliyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: PÖH'E, AFRİN, İÇİN, HAZIR, OL!, EMRİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937