google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
27 Temmuz 2021 - Salı 10:58 Bu haber 1275 kez okundu
 
PROF. DR. ŞAHİN: 3. DOZ BİONTECH AŞISI ŞART DEĞİL!
Wall Street Journal gazetesine açıklamalarda bulunan BioNTech CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, üçüncü doz aşının şu aşamada gerekli olmadığını söyledi. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
PROF. DR. ŞAHİN: 3. DOZ BİONTECH AŞISI ŞART DEĞİL!

Bazı kişilerde aşılamadan 7 ay kadar sonra antikor seviyelerinde düşüş gözlemlendiğini teyit eden Prof. Dr. Uğur Şahin, yine de koruyuculuğun sürdüğünü belirterek, şu an için üçüncü bir doz Biontech aşısına ihtiyaç olmayabileceğinin altını çizdi. Öte yandan Prof. Dr. Şahin, yeni varyantlara karşı koruyuculuğun düşük kaldığını da kaydetti. Şahin’in açıklamaları, İsrail’de ocak ayında aşılananların mayıs ayında aşılananlara göre koronaya yakalanma ihtimallerinin 3 kat daha fazla olduğunu gösteren çalışma sonrası geldi.

"TARTIŞMA BİZSİZ DEVAM ETMELİ"

İsrail’de risk gruplarına üçüncü dozun önerilmesine ilişkin Şahin, sadece bu ülkeye bakarak genel bir tavsiye verilemeyeceğini söyleyerek, “Bu tartışma bizsiz devam etmeli” ifadesini kullandı. Halihazırda aşıların yalnızca hükümetlere satılabildiğine de dikkat çeken Prof. Dr. Şahin, ”Hükümetler üçüncü doz için kendileri karar vermeli. Fakat eğer aşı serbest pazara çıkarsa o zaman herkes kendi kararını kendi verecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PROF., DR., ŞAHİN:, 3., DOZ, BİONTECH, AŞISI, ŞART, DEĞİL!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937