Haber Detayı
17 Haziran 2017 - Cumartesi 11:36 Bu haber 959 kez okundu
 
PUTİN'DEN FLAŞ GÜLEN VE DARBE AÇIKLAMASI!
Vladimir Putin'den 15 Temmuz darbe girişi ve FETÖ elebaşı Gülen'le ilgili dikkat çekici bir açıklama geldi.
GÜNDEM Haberi
PUTİN'DEN FLAŞ GÜLEN VE DARBE AÇIKLAMASI!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili, "Gülen bu darbe girişiminde gerçekten yer aldıysa ABD istihbarat güçlerinin bundan habersiz olması imkansız" ifadelerini kullandı.

Putin Röportajları belgesel filmi için ABD'li ünlü yönetmen Oliver Stone'a konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin darbe girişiminde yer aldığını hiçbir zaman bana söylemedi. Ama ben şu mantıktan yola çıkabilirim: Eğer Gülen, gerçekten de darbe girişiminde yer aldıysa ki bu konuda bir fikrim yok-, o zaman ABD istihbarat güçlerinin olup bitenlerden haberdar olmamasını tasavvur etmek çok zor."

Konuşmasında İncirlik'e de değinen Putin, "Bu arada Amerikan Hava Kuvvetleri, Türkiye’de İncirlik üssünde bulunuyor. Ki İncirlik’teki askerler darbe girişiminde faal görev aldılar" dedi.

'TÜRKİYE’DEKİ ABD'YE AİT NÜKLEER SİLAHLARIN BAŞINA NELER GELEBİLİR?'

Türkiye’de ABD’nin taktik nükleer silahlarının bulunduğunu ve darbe girişimi nedeniyle bu konudaki endişesini de dile getiren Putin, “Böyle dramatik olaylar yaşandığı zaman, akla şu soru işareti geliyor: Bu nükleer silahların başına neler gelebilir?”

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: PUTİN'DEN, FLAŞ, GÜLEN, VE, DARBE, AÇIKLAMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937