google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
06 Ocak 2018 - Cumartesi 11:10 Bu haber 5168 kez okundu
 
RİHANNA'NIN BİLE PEŞİNDE OLDUĞU TÜRK KIZI KİM?
Londra aldığı moda eğitimiyle adından söz ettiren Dilara Fındıkoğlu, Lady Gaga'dan tutun da Rihanna'ya kadar herkesi giydiriyor.
MODA Haberi
RİHANNA'NIN BİLE PEŞİNDE OLDUĞU TÜRK KIZI KİM?

Son dönemin en çok merak edilen isimlerinden biri Dilara Fındıkoğlu. Londra'da aldığı moda eğitimiyle adından söz ettiren Türk kızı Dilara Fındıkoğlu, Lady Gaga'dan tutun da Rihanna'ya kadar herkesi giydiriyor. Bir anda başarılarıyla gündeme oturan Dilara Fındıkoğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında? Dilara Fındıkoğlu'nun tanınmasını sağlayan olaya gelin hep birlikte bakalım.

110
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu

Tarzı ve moda anlayışıyla son dönemde moda dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri Türk tasarımcı Dilara Fındıkoğlu! Mezuniyetiyle beraber adını duyurmaya başlayan Dilara Fındıkoğlu sonrasında işleriyle moda dünyasında en çok heyecan yaratan isimlerden birine dönüşmekle beraber bugün Rihanna'dan Madonna ve Lady Gaga'ya herkesin peşinde olduğu star bir tasarımcı. Dünyanın en prestijli moda okullarından biri olan Londra'daki Central St. Martins'de moda tasarımı okuyan Fındıkoğlu'nun adını bir anda yükselten okulun mezuniyetindeki protestosu olmuş!
 

210
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu

Okulun mezuniyet döneminde yapılan sınırlı katılımdaki özel defilesine seçilmeyen genç tasarımcı bu defileyi protesto etmek için alternatif bir defileye önderlik ediyor. "Okulda mezuniyet döneminde yapılan ‘mezuniyet defilesi’ var. Basın için yapılan bir defile bu. Okuldan 125 kişi mezun oluyor, ama bu defileye katılmak için 30-40’ı seçiliyor. Ben seçilmemiştim. O şovu protesto etmek için, seçilmeyen tüm öğrencilerle birlikte benim liderliğimde alternatif bir defile hazırladık" diyor kendi sözleriyle Fındıkoğlu.


 

 

310
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu

Türk tasarımcı Dilara Fındıkoğlu'nun önderliğinde başka öğrencilerle beraber hazırlanan bu defile okulun hazırladığı defileden çok daha fazla ilgi görmüş ve konuşulmaya başlamış. Ve elbette aykırı defilenin önderi Dilara Fındıkoğlu da bir anda basının ilgisini çekmiş, birçok önemli gazete ve dergilere röportaj vermiş. Hatta öyle ki, İngilizlerin The Guardian gazetesinden Vogue manşetlerine kadar kendine yer bulmuş bu aykırı defile.


 

410
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu

Yola yıldızlarla başlayan genç tasarımcı "CR Fashion Book" adlı moda dergisinin kapağı için Rihanna'yı giydirmiş. "Kumaşları Türkiye’den alıyorum. Üretimin büyük bir kısmı da burada... Mesela Rihanna için bir kürk yaptırdım Zeytinburnu’nda. V Festival’da sahne alırken giydi onu. Laleli’de de bir atölye buldum, takımlarımı orada yaptırıyorum" diyen Dilara Fındıkoğlu aslen giydireceği kişinin Rihanna olduğundan haberdar bile değilmiş. Derginin başındaki isimlerden Carine Roitfeld, Fındıkoğlu'nun tasarımlarına yer vermeyi seviyormuş ve yine bir tasarım istemiş. Büyük bir heyecanla hazırlayan Fındıkoğlu için asıl sürpriz tasarımının Rihanna'yla kapağa çıkması olmuş.


 

510
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu

Yetenekli tasarımcının şanı günden güne yükselirken Lady Gaga, V Magazine’de Dilara Fındıkoğlu'nu "geleceğin tasarımcı"larından biri olarak seçmiş. Sonrasında da desteği sürmüş Gaga'nın. Yeni albüm tanıtımı için gittiği Tokyo'da albümünü Fındıkoğlu tasarımları içinde tanıtmış. Fındıkoğlu röportajlarında markası kurulduğu günden beri Lady Gaga'nın ona destek verdiğinin altını çizmekle beraber 'American Horror Story' dizisi için de tasarımlarını seçtiğinden söz ediyor.
 

610
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu

Dilara Fındıkoğlu'nun tasarımlarını giyen star isimlerden bir diğeri Madonna! Madonna'nın stil danışmanıyla iletişim halinde olan Fındıkoğlu bir sabah Madonna'yı giydireceğinin haberini almış. Bugüne kadar birçok ünlü ismi giydirmiş olmasına rağmen Madonna kendisinde ayrı bir heyecan yaratmış sonuçta gerçek bir ikon var karşısında! En sonunda Madonna, DiCaprio'nun Saint Tropez'deki yardım gecesine Dilara Fındıkoğlu tasarımıyla katılıyor.
 


 
710
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu

Türk tasarımcı Dilara Fındıkoğlu aynı zamanda Game Of Thrones oyuncularını da giydirdi. Time dergisi kapak olan tasarımı hazırlayan Dilara Fındıkoğlu'nu dünyada binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Görünen o ki Dilara Fındıkoğlu'nu daha sık göreceğiz.

810
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu

 

 

910
 
Rihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara FındıkoğluRihanna bile onun peşinde kimdir bu Dilara Fındıkoğlu
Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: RİHANNA'NIN, BİLE, PEŞİNDE, OLDUĞU, TÜRK, KIZI, KİM?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937