Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 19:16 Bu haber 912 kez okundu
 
RUS BAŞKANDAN OLAY YARATACAK ERDOĞAN İDDİASI!
Rusya Stratejik Konjöktür Merkezi Başkanı İvan Konovalov Batı'nın İdlib operasyonuna karşı Erdoğan'a darbe hazırlığında olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
RUS BAŞKANDAN OLAY YARATACAK ERDOĞAN İDDİASI!

Rusya Stratejik Konjöktür Merkezi Başkanı, askeri uzman İvan Konovalov Erdoğan'la ilgili olay yaratacak bir iddiada bulundu, KanovalovBatı’nın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı tekrar darbe girişiminde bulunacağını iddia etti.

Kafkassam sitesinden Fuat Safarov’un haberine göre, Rus Zvezda kanalının canlı yayın programında konuşan Konovalov şu ifadeleri kullandı:

TÜRKİYE BÖLGENİN EN GÜÇLÜ ÜLKESİ OLACAK

“Öncelikle S-400 gibi bir silaha sahip olan bir ülke, bulunduğu bölgenin güçlü ülkesi olacak. Bölgede en güçlü ülke olmaya çalışan Türkiye için bu önemli. Uçak krizinin ve ilişkilerimizin kötüleştiği günleri hatırlayalım. 

TÜRKİYE EN AĞIR OPERASYONU ÜZERİNE ALDI

Moskova’nın, özellikle Rusya Dışişleri ve Savunma bakanlıklarının çok başarılı politikaları sayesinde Türkiye sadece strateji partnerimiz olmadı. Aynı zamanda da Türkiye, İdlib gibi en ağır bölgenin operasyonunu üzerine aldı.”

BATI ERDOĞAN’DAN “KURTULMAK” İSTİYOR

Rus askeri uzman sözlerine şöyle devam etti: “Batı Erdoğan’a karşı yine bir girişimlerde (darbe) bulunacak. Kuşkusuz. Batı’nın Türkiye ile ilgili başlıca hedeflerinden biri bu. İlk girişim başarısız oldu. Batı yine deneyecek. Erdoğan da bunun çok iyi farkında.

ERDOĞAN'I DEVİRİRLERSE TÜM İDLİB PATLAR

Batı Erdoğan’dan ‘kurtulmak’ için mutlaka bunu yapmaya çalışacak. Şuna dikkatinizi çekmek istiyorum: Erdoğan Rusya ile Suriye konusunda, İdlib gibi en zor bir konuda anlaştı. Eğer Erdoğan’ı devirirlerse, o zaman tüm İdlib bölgesi de patlar.”

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: RUS, BAŞKANDAN, OLAY, YARATACAK, ERDOĞAN, İDDİASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937