google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
10 Şubat 2017 - Cuma 09:54 Bu haber 6786 kez okundu
 
SAFRA KESESİNDEN ÇIKAN PİRAMİT TAŞLAR ŞOKE ETTİ!
Şanlıurfa'da, karın ağrısı şikayetiyle özel bir hastaneye giden 52 yaşındaki Azize Toprak'ın safra kesesinden piramit şeklindeki aynı renk ve boyda 9 taş çıkarıldı. Doktorlar şaşkın.
SAĞLIK Haberi
SAFRA KESESİNDEN ÇIKAN PİRAMİT TAŞLAR ŞOKE ETTİ!

Şanlıurfa'da uzun süredir karın ağrısı şikayeti olan Azize Toprak, özel bir hastaneye başvurarak muayene oldu. Toprak'ın yapılan tektekilerinde safra kesesinde taş olduğu belirlendi ve ameliyatla alınması kararlaştırdı.

AYNI RENK VE BOYDA, PİRAMİT GİBİ 9 TAŞ

Operatör doktor  Turgay Yüksel başkalığında 2 saat süren operasyonun ardından Azize Toprak'ın safra kesesinden piramidi andıran aynı renk ve boyda 9 taş bulundu. İlk kez bir hastanın safra kesesinden aynı renkte, aynı boyda 9 taşın çıktığına şahit olan ve bunun şaşkınlığını yaşayan Yüksel, "Hastamız bize şiddetli mide ağrısı, bulantı ve kusma yakınmasıyla başvurdu. Yaptığımız tetkik ve incelemeler sonucunda hastamızın safra kesesinde taşlar bulunduğunu belirledik. Ameliyatı son derece başarılı geçti. Ameliyattan sonra bizi şaşırtan şey safra kesesinin çıkan taşlar oldu.

"SANKİ ÖZEL YAPILMIŞ GİBİ"

Türkiye'de, hatta dünyada safra kesesinden ilk kez aynı boyda aynı renkte  Mısır piramitlerini andıran 9 adet taş çıkardık. Sanki bu taşlar elle özel olarak yapılmış gibi duruyor. Meslek hayatımda ilk defa böyle taşlarla karşılaştımö diye konuştu.

Gerçekleştirilen ameliyatın ardından ağrılarından kurtulan Azize Toprak, taşları görünce çok şaşırdığını ifade ederek, sağlığına kavuşmasına yardımcı olan doktorlara teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAFRA, KESESİNDEN, ÇIKAN, PİRAMİT, TAŞLAR, ŞOKE, ETTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937