Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 11:43 Bu haber 1889 kez okundu
 
SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ CANLI BOMBA ÖLDÜRÜLDÜ!
Mersin'in merkez Yenişehir ilçesinde polis merkezine bombalı saldırı hazırlığındaki terörist öldürüldü.
ASAYİŞ Haberi
SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ CANLI BOMBA ÖLDÜRÜLDÜ!

Alınan bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesindeki MİT binasınının yakınında bulunan 50. Yıl Karakolununa saldırı hazırlığındaki canlı bomba vurularak etkisiz hale getirildi.  Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bomba imha uzmanları teröristin üzerindeki bombayı etkisiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

BAŞSAVCI: DEAŞ ÜYESİ CANLI BOMBA

 Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, yaptığı  açıklamada, 50. Yıl Polis Merkezine saldırı hazırlığındaki bir "canlı bombanın"  emniyet güçlerinin başarılı çalışmaları sonucu etkisiz hale getirildiğini  söyledi. Ercan, "Teröristin DAEŞ üyesi olduğu  ihtimali üzerinde duruyoruz. Kısa sürede detaylı açıklamayı yapacağız. Polis  ekiplerimizin başarılı çalışmasıyla önemli bir saldırı engellendi. Teröristin  üzerinde canlı bomba yeleği ele geçirildi." ifadelerini kullandı.

VALİLİK. BOMBAYI PATLATMAK ÜZEREYKEN ÖLDÜRÜLDÜ 

Mersin Valliği de olayla ilgili açıklama yaptı. Teröristin karakola doğru yürüyen ve vücuduna sarılı bombayı patlatmak üzereyken vurulduğuna dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi: "06.09.2017 tarihinde saat 08.15 sıralarında ilimiz Yenişehir İlçesi 50. Yıl Polis Merkezi Amirliği’ne 50 Metre mesafede şüpheli hareketlerde bulunan bir erkek şahıs görülmüş, bunun üzerine şüpheli şahsa dur ikazında bulunulmuş, ancak dur ikazına uymayarak Polis Merkezi’ne doğru yürüyerek ilerlemeye devam etmesi ve omzundan aşağı doğru sallanan kabloya elini atması üzerine vurularak etkisiz hale getirilmiştir. Ölü olarak ele geçirilen erkek şahsın açık kimlik bilgileri ve örgütsel ilişki ve irtibatlarının tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de terörle mücadele etkin bir şekilde sürdürülmekte olup, aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: SALDIRI, HAZIRLIĞINDAKİ, CANLI, BOMBA, ÖLDÜRÜLDÜ!,
Yorumlar
a sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937